Global SCM Business Process Specialist_Sibiu

Descriere

Construim tehnologia de mâine. Suntem #peopleofcontinentalsibiu:

Click aici pentru a viziona filmul despre locația noastră!

Aplicați până la date:

vedeți mai jos responsabilitățile dvs. viitoare

  • Principalul responsabil pentru monitorizarea și declanșarea acțiunilor de îmbunătățire în cazul tuturor KPI-urilor legate de performanța fabricii logistice: rata de rotație, costurile logistice, transportul premium, performanța livrării clienților etc.
  • Promotor al cunoștințelor în domeniul de expertiză, conduce schimbări/îmbunătățiri, suport de afaceri de nivel 2 de zi cu zi. Determină îmbunătățiri ale proceselor, sprijină utilizatorii cheie și utilizatorii finali atunci când este necesar și solicitat, partajează intern cu alți utilizatori cheie la nivel global subiectele deschise discutate. Proiectează și dezvoltă noi procese și soluții pentru a menține mentalitatea de îmbunătățire continuă.
  • Coordonatorul bazei de cunoștințe, menținând comunitatea în conformitate cu liniile directoare, informând toate schimbările convenite și îmbunătățirile care urmează să fie implementate, încurajează împărtășirea celor mai bune practici și identificarea problemelor locale majore cu comunitatea pentru a găsi soluții într-o manieră colaborativă.
  • Urmărirea sesiunilor de formare cu Academia SCM anual. Pe baza procesului de monitorizare a performanței, identifică nevoile de formare.
  • Determină luarea deciziilor prin escaladarea către management, dacă este necesar.
  • Are o bună cunoaștere a fluxului de materiale, identificând potențialul de îmbunătățire și căutând să găsească cele mai potrivite soluții pentru plantele noastre.
  • Se menține la curent cu soluțiile Industry 4.0 și contribuie la implementarea celor mai noi tehnologii, colaborând strâns cu A SCM și experții din fabrică.”

Calificări

Abilități/Calificări esențiale

  • Bună cunoaștere a proceselor de afaceri
  • Cunoștințe solide despre procesele și standardele SCM
  • Experiență operațională (SAP IWM, PP, SD, MM, FI, CO)
  • Bună cunoaștere a fluxului de materiale și a conceptelor de depozitare
  • Fluent în limba engleză

Abilități/Calificări de dorit

„Cunoștințe de management de proiect

Experiență într-un proiect multicultural/impact global.”

Compensatii si beneficii:
  • Plateste pentru performanta;
  • Bonus de realizare și recompense;
  • Bonus de recomandare;
  • Flexibilitate timp de lucru: lucru mobil, contracte cu fracțiune de normă, sabatic, program flexibil de lucru;
  • Bonus de relocare (dacă este cazul);
  • Sistem de recompensare a ideilor de îmbunătățire;
  • Grădiniță la șantier (subvenție parțială);
  • Policlinica Medicala Regina Maria la fata locului (pentru angajatii Continental si familiile acestora);
  • Servicii private de asigurări de sănătate (furnizor global, > 700 de parteneri medicali);
  • Asigurare privată de călătorie (valabilă în toată lumea);
  • Restaurant și colț de cafea pe site: reducere zilnică, gătit live, bucătărie internațională și terasă în aer liber;
  • Evenimente comunitare;
  • Multe alte beneficii de care să te bucuri după muncă (în parteneriat cu Benefits Online, > 2.000 de oferte, > 800 de parteneri).

Carieră:
  • Calea de carieră de alegere pentru a sprijini aspirațiile tehnice, de conducere sau de management de proiect;
  • Beneficii de învățare personalizate, inclusiv cursuri digitale;
  • Proiecte inovatoare în domeniul auto și tehnologie;
  • Burse academice private (licență/master/doctorat).

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Continental pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Continental pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Continental locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?