Global Software and Hardware Development_(BA AM)_Sibiu_Plant_IE

Descriere

Construim tehnologia de mâine. Suntem #peopleofcontinentalsibiu:

Click aici pentru a viziona filmul despre locația noastră!

Vezi mai jos responsabilitățile tale viitoare

  • dezvolta aplicatii pentru echipamente de testare in productie pentru a respecta cerintele de cercetare si dezvoltare
  • efectuarea de teste (HW) și depanare (SW) până când mașina de testare își atinge valorile FPY și de calitate țintă

Calificări

Abilități/Calificări esențiale

  • Programare în Ansi C
  • Electronica (analogica si digitala)
  • Măsurători (multimetru digital, osciloscop)
  • Experienta in zona de testare IE/producere, minim 3 ani

Abilități/Calificări de dorit
  • Foarte deschis și comunicativ
  • Buna cunoastere a limbii engleze
  • experiență cu sistemul de testare ca: National Instruments; Rhode&Schwartz; Promik;

Comp & Ben:
  • Plateste pentru performanta;
  • Bonus de realizare și recompense;
  • Bonus de recomandare;
  • Flexibilitate timp de lucru: lucru mobil, contracte cu fracțiune de normă, sabatic, program flexibil de lucru;
  • Bonus de relocare (dacă este cazul);
  • Sistem de recompensare a ideilor de îmbunătățire;
  • Grădiniță la șantier (subvenție parțială);
  • Policlinica Medicala Regina Maria la fata locului (pentru angajatii Continental si familiile acestora);
  • Servicii private de asigurări de sănătate (furnizor global, > 700 de parteneri medicali);
  • Asigurare privată de călătorie (valabilă în toată lumea);
  • Restaurant și colț de cafea pe site: reducere zilnică, gătit live, bucătărie internațională și terasă în aer liber;
  • Evenimente comunitare;
  • Multe alte beneficii de care să te bucuri după muncă (în parteneriat cu Benefits Online, > 2.000 de oferte, > 800 de parteneri)

Carieră:
  • Calea de carieră de alegere pentru a sprijini aspirațiile tehnice, de conducere sau de management de proiect;
  • Beneficii de învățare personalizate, inclusiv cursuri digitale;
  • Proiecte inovatoare în domeniul auto și tehnologie;
  • Burse academice private (licență/master/doctorat).

Continental dezvoltă tehnologii și servicii de pionierat pentru mobilitatea durabilă și conectată a oamenilor și a bunurilor acestora. Fondată în 1871, compania de tehnologie oferă soluții sigure, eficiente, inteligente și accesibile pentru vehicule, mașini, trafic și transport. În 2020, Continental a generat vânzări de 37,7 miliarde EUR și are în prezent aproximativ 193.000 de angajați în 58 de țări și piețe. În 2021, compania sărbătorește cea de-a 150-a aniversare.

România continentală:

Continental dezvoltă tehnologii și servicii inovatoare pentru mobilitatea sustenabilă și interconectată a oamenilor şi a bunurilor acestora. Compania cu profil tehnologic fondată în 1871 oferă soluții sigure, eficiente, inteligente și accesibile pentru autovehicule, mașini, trafic și transport. Continental a realizat în 2020 o cifră de afaceri de 37,7 miliarde de euro și are în prezent aproximativ 193.000 de angajați în 58 de țări și piețe. În 2021, compania aniversează 150 de ani de la înființare.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Continental pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Continental pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Continental locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?