Graphic Designer

Căutăm un Graphic Designer creativ și curajos, pregătit să transforme ideile bune în vizualuri care cuceresc. Vei fi parte din echipa de marketing a companiei și vei lucra atât pentru clienți din diverse domenii de activitate din România și Europa, precum și la proiecte individuale provocatoare. Poziția este deschisă pentru biroul din Cluj-Napoca, în sistem de lucru hibrid.

Ce te face un „perfect match” pentru această poziție?

  • Minim 2 ani de experiență în zona de Graphic Design;
  • Un portofoliu amplu cu proiecte creative;
  • Experiența de lucru într-unul dintre programele de graphic design (Adobe Photoshop, Adobe Illustrator);
  • Atenția la detalii și simțul estetic;
  • Experiența de lucru în echipă și de colaborare directă cu clienții;
  • Cunoașterea excelentă a limbii române și un nivel mediu de utilizare al limbii engleze;
  • Creativitatea și curajul de a experimenta lucruri noi;
  • Dorința de continuă dezvoltare și creștere, atât profesional, cât și personal.

  • Reprezintă un avantaj cunoașterea programelor de specialitate pentru realizarea graficii web (Adobe XD, Adobe Premiere Pro, Figma etc.).

Care vor fi responsabilitățile tale?

  • Comunici cu clienții colaboratori și identifici nevoile business-ului lor;
  • Colaborezi cu echipa de marketing pentru crearea materialelor promoționale (bannere pentru postări și campanii Social Media, manuale de brand, logo-uri, materiale de print, bannere web etc.);
  • Propui idei unice pentru proiectele clienților și ajuți la îndeplinirea cerințelor de design;
  • Transformi constructiv feedback-ul primit de la echipă sau de la clienți într-un produs grafic final pregătit să cucerească piața.

Iar avantajele?

  • Te vei organiza pe o platformă complexă de project management, unde ții legătura cu întreaga echipă și cu clienții tăi;
  • Faci cursuri pentru dezvoltare profesională;
  • Te bucuri de un salariu atractiv și un mediu flexibil de lucru, în sistem hibrid.

Notă: Numai candidații selectați vor fi contactați.

Datele tale personale vor fi procesate conform legislației în vigoare. Acestea sunt procesate strict în scopul recrutării pentru poziția deschisă și vor fi reținute pentru o perioadă limitată.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Baboon Web Design pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Baboon Web Design pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Baboon Web Design locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?