Group Leader of Application Engineering

Descrierea postului:

Căutăm un lider de grup de inginerie de aplicații pentru fabrica noastră de E-Mobility (producție de electronice și baterii) din Timișoara .

Responsabilitati:

  • Asigurarea punerii în funcțiune și parametrizării echipamentelor noi conform cerințelor pentru producerea de produse noi și existente în cooperare cu celelalte domenii;
  • Analizează și evaluează (ua Parametri, caracteristici, factori de influență ai erorilor care au apărut în procesul de fabricație) după implementarea de noi produse și obține concluzii și ia măsuri pentru corectarea erorilor care au apărut;
  • Conducerea, promovarea și motivarea angajaților desemnați în conformitate cu principiile de management ale companiei;
  • Plan de dezvoltare a angajatului în conformitate cu noile tehnologii;
  • Crearea bugetului pe termen scurt și mediu și planificarea investițiilor pentru domeniul tehnologiei aplicațiilor, ținând cont de proiectele planificate în coordonare cu supervizorul;
  • Asigurarea managementului eficient al proiectelor pentru planificarea, monitorizarea si controlul pachetelor de munca proprii in cadrul proiectelor din punct de vedere al capacitatilor, calitatii si costurilor si asigurarea unei integrari active a tehnologiei aplicatiei in lucrarea proiectului, tinand cont de standardele de productie din reteaua de productie corespunzatoare. ;
  • Controlul și coordonarea unei participări competente la dezvoltarea și definirea proiectării echipamentelor (de exemplu, în pregătirea specificațiilor, selecția și evaluarea performanței furnizorilor, în special din punct de vedere tehnologic precum procese, instalații, instrumente și dispozitive);
  • Controlul, coordonarea și monitorizarea implementării testelor și garanțiilor conform cerințelor definite ale OEM-urilor pentru a verifica conformitatea cu criteriile de acceptare definite ale OEM-urilor și asigurarea documentației corespunzătoare a testelor efectuate;
  • Asigurarea suportului pentru productia in zona de responsabilitate in conformitate cu cerintele prin identificarea permanenta a potentialului de imbunatatire a productiei de serie si implementarea masurilor de imbunatatire pentru a asigura o productie in serie buna, eficienta si fara probleme;
  • Controlul, coordonarea și desfășurarea de cursuri de instruire pentru angajați cu privire la standardele de aplicare noi sau modificate, parametrii și toleranțele, în special atunci când se utilizează noile tehnologii, inclusiv instruirea sateliților în locații din întreaga lume și crearea instrucțiunilor de lucru și instruirea în cooperare cu producția pentru calificarea personalului de producţie.

Cerințe:

  • Învățământ superior într-un domeniu tehnic, științific sau de specialitate sau formare comparabilă;
  • Minim 2 ani experienta pe o pozitie similara (know how ar fi un avantaj: sudura laser, montaj, insurubare, imprimare, marcare laser, asezare, frezare);
  • Experiență în leadership / coordonare minim 7 – 8 specialiști;
  • MS Office;
  • Cunoașterea limbii engleze;
  • Abilitati analitice;
  • Capacitate de lucru în echipă și abilități de comunicare.

Beneficii:

  • Program de integrare într-o echipă profesionistă și dinamică;
  • Oportunități de dezvoltare internațională inspirate de cea mai recentă tehnologie;
  • Proiecte provocatoare in atmosfera de echilibru munca – viata – viata;
  • Cultura organizațională orientată spre talent;
  • Program de lucru flexibil.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la DRÄXLMAIER Group pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la DRÄXLMAIER Group pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are DRÄXLMAIER Group locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?