Hardware Support Engineer/Technician

ALFA TEST este lider regional in domeniile testarii si automatizarii flexible prin furnizarea de echipamente, servicii si aplicatii. Clientii nostri sunt in principal firme multinationale din Romania, Ungaria, Bulgaria, Serbia, Macedonia de Nord si Slovenia si suntem intr-o perioada de dezvoltare accentuata a activitatii.

Abilitati:

  • Experienta de minim un an in utilizarea si intretinerea a minim una dintre urmatoarele platforme de inspectie si testare: In Circuit Test, Flying Probe
  • Experienta in utilizarea si intretinerea de echipamente AOI/XRAY constituie un avantaj
  • Intelegerea mediului de lucru industrial, minim 2 ani, constituie un avantaj
  • Cunostinte practice de electronica (analogica / digitala), abilitatea de a lucra dupa scheme electrice;
  • Bune cunostinte in utilizarea PC-ului si a echipamentelor de masurare
  • Abilitati practice in domeniul mecanic si electric, abilitatea de a intelege documentatii tehnice
  • Limba Engleza, scris si vorbit; Maghiara / Sarba / Bulgara constituie un avantaj
  • Capacitatea de a lucra atat individual cat si in echipa
  • Capacitate de a rezolva probleme, corectitudine, flexibilitate
  • Spirit de initiativa cu predispozitie spre actiune
  • Preocupare pentru ridicarea nivelului profesional individual
  • Carnet de conducere Cat. B – experienta in conducerea autoturismului de minim 2 ani
  • Disponiblitate pentru deplasari de pana la 50% din timpul de lucru

Responsabilitati:

  • Instalare, service, calibrare si programare pentru echipamentele de inspectie si testare automata, pentru clienti din Romania, Ungaria, Serbia, Bulgaria si Slovenia
  • Intocmirea de rapoarte de service dupa incheierea activitatii la client, pentru descrierea problemelor identificate si remediate
  • Interactiunea cu echipele de support ai partenerilor specifici
  • Interactiunea cu clientii in timpul actiunilor de suport si aplicatii
  • Sustinerea de cursuri pentru platformele reprezentate
  • Oferirea de consultanta de specialitate clientului
  • Participarea la activitati de promovare si suport pentru vanzari

Beneficii:

  • Salariu atractiv
  • Tichete de masa
  • Bonusuri de performanta periodice
  • Masina de serviciu
  • Asigurare medicala
  • Contract de munca incheiat pe perioada nedeterminata
  • Posibilitati de dezvoltare profesionala (cursuri si specializari)
  • Mediu de lucru placut
  • Team buildings & evenimente

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Alfa Test pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Alfa Test pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Alfa Test locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?