Head of Development

Șef de dezvoltare

Feroviarul este setat să domine călătoriile pe distanțe scurte și medii în întreaga lume. Este mai rapid, mai ieftin, mai ecologic și mai convenabil decât călătoriile cu avionul și reduce aglomerația de emisii de carbon din călătoriile rutiere. Odată cu actuala criză climatică, este mai important ca niciodată să punem acest mod de transport în prim-planul minții oamenilor. Pentru fiecare companie de turism a avea trenul ca opțiune de rezervare este ca și cum ar avea în meniu opțiuni vegane – este o necesitate! Problema este că nu a existat nimic modern în experiența clienților online a feroviarului... până acum.

Suntem SilverRail, o companie globală de tehnologie care lucrează pentru a rezolva această problemă prin furnizarea infrastructurii digitale care deschide calea ferată către lume! Tehnologia noastră alimentează agențiile de transport feroviar și de turism din Europa, SUA și Australia/NZ atât pe piețele de agrement, cât și pe cele corporative, făcându-le mai ușor pentru oameni să aleagă calea ferată și să-și reducă emisiile de carbon.

În Suedia oferim soluții tehnologice pentru cei mai mari transportatori feroviari din țară. Folosim cadrul Agile (Big Room Planning) pentru toată dezvoltarea noastră de software și credem în „eșuare-rapid-eșec-devreme” pentru a găsi soluții inovatoare la probleme complexe.

Sediul nostru suedez se află în centrul Stockholmului și avem un birou satelit în Norrköping, în timp ce echipele noastre globale au sediul și la Londra, Boston și Brisbane. Agilitatea și abordările noastre revigoratoare de noi înseamnă că ne-am dezvoltat deja într-o forță de luat în seamă pe piața tehnologiei feroviare, dar avem ambiții pentru mult mai mult!

Rolul

În calitate de șef de dezvoltare la SilverRail Technologies Sweden, jucați un rol important în construirea unui viitor mai bun. Dezvoltăm soluții IT care facilitează alegerea călătoriilor ecologice și avem totul, de la cunoștințe generale generale despre dezvoltarea de soluții avansate până la expertiză aprofundată în industria în care lucrăm. Combinația ne face puternici, iar șeful de dezvoltare este responsabil pentru continuarea și creșterea acestei forțe.

Responsabilități cheie

  • Dețineți și conduceți procesul de dezvoltare, strategia de dezvoltare, livrarea și execuția produselor noastre
  • Raspunde de asigurarea livrarii la timp si prin prioritate
  • Responsabilitățile de management de linie vor include recrutarea, 1-1 întâlniri, identificarea nevoilor de formare, motivarea și managementul performanței echipei
  • Responsabil de bugetul de dezvoltare
  • Îmbunătățim continuu modul în care lucrăm

Competență și aptitudini

  • Experiență în conducerea unor echipe mai mari
  • Experienta anterioara de lucru pentru companii de software
  • Pasionat de modul agil de lucru
  • Orientat spre rezultate
  • Constructiv, cu accent pe găsirea de soluții și împărțirea problemelor în părți gestionabile
  • Cunoaștere fluentă a suedezei și a englezei, atât vorbit, cât și scris
  • Experiență de lucru în diferite produse Jira și Microsoft
  • Experiența cu metodologia SaFe este un bonus
  • O diplomă în tehnologie, informatică sau similar
  • Dacă sunteți un Scrum Master instruit, acesta este și un bonus

De ce noi?

  • Ne aflăm foarte central în Stockholm - de la biroul dvs. puteți ajunge la T-centralen sau Stockholm City în câteva minute - și suntem o companie de lucru flexibilă complet acreditată.
  • Oferim o mulțime de oportunități de dezvoltare a carierei cu formare individuală, axată pe îmbunătățirea abilităților tale și să te ajute să devii cel mai bun profesionist care poți fi.
  • Avem o cultură a colaborării, a partajării cunoștințelor și a dezvoltării de grup în birourile noastre globale.
  • O oportunitate unică de a lucra pentru o companie de tehnologie ecologică care revoluționează modul în care călătorim.

Valorile noastre sunt simple: faceți bine lucrând pentru un mâine mai bun; Gândește Big Act Smart fiind curios, adaptabil și bazat pe date; și amintiți-vă că prin colaborare vom fi întotdeauna Stronger Together .

*Suntem un angajator neurodivers și lucrăm din greu pentru a ne îmbunătăți procesele de recrutare, așa că, dacă există vreo modalitate prin care putem îmbunătăți experiența de recrutare pentru dvs., vă rugăm să ne informați în cererea dvs. - toate informațiile vor fi tratate ca strict confidențiale*

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SilverRail pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SilverRail pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SilverRail locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?