Head of Translational Medicine

Lucrez cu o companie farmaceutică globală, care este lider în neuroștiință. Ei urmează să înființeze o nouă conductă în Psihiatrie și, prin urmare, caută un șef global de medicină translațională pentru a stabili programele preclinice și clinice pe termen lung, în timp ce derulează studiile fascinante de primă lume.

Ca rol la distanță, aceasta este o oportunitate unică de a construi o funcție de la zero, cu expunere ridicată la bord (CEO, CMO, CSO etc.).

Dacă sunteți un expert senior în traducere în industria farmaceutică în neuroștiință, atunci continuați să citiți...

Responsabilitati:

  • Conduceți echipe de proiecte de dezvoltare clinică de la programele de descoperire timpurie și de profilare a medicamentelor până la studiile First-in-Human (faza 1) și studiile clinice de dovadă a conceptului (Faza 2a)
  • Proiectează și execută studii clinice de Farmacologie Clinică și Medicină Experimentală.
  • Conducerea pregătirii planurilor de dezvoltare clinică (CDP)
  • Colaborează cu oamenii de știință din cercetarea preclinica pentru a dezvolta și implementa strategii care sprijină dezvoltarea clinică timpurie (de exemplu, stratificarea pacienților, biomarkeri, obiective inovatoare, tehnologii digitale/purtabile, PK/PD)
  • Conduceți pregătirea/trimiterea broșurilor pentru investigatori (IB), trimiteri IND și alte interacțiuni cu autoritățile de sănătate.
  • Efectuați o revizuire critică și o evaluare a oportunităților de licențiere, inclusiv due diligence

Cerințe:

  • MD și/sau doctorat
  • Specializare in Neurologie cu experienta in cercetare clinica
  • 10 ani de experiență în industria farmaceutică, orice experiență academică suplimentară ar fi un plus
  • Cu experiență în conducerea echipelor de proiecte de dezvoltare clinică, de la programele de descoperire timpurie și de profilare a medicamentelor până la studiile First-in-Human (faza 1) și studiile clinice Proof of Concept (Faza 2a) în neuroștiință
  • Rețea globală puternică de KOL în neurologie și/sau psihiatrie, de preferință epilepsie
  • Expertiză științifică internațională cu istoric de publicare

Beneficii pentru tine:

  • Pachet salarial competitiv cu beneficii inclusiv masina de serviciu
  • Abilitatea de a lucra de la distanță
  • Expunerea la consiliul global (CEO, CMO etc.)
  • Dacă doriți să vă mutați la sediul central, pachetul de relocare include sprijin pentru cazare, scutire de taxe, printre alte elemente

În urma cererii dvs., Mollie Laurens-Chalmers, un cercetător executiv specializat în domeniul farmaceutic, va discuta oportunitatea cu dvs. în detaliu. Ea va fi mai mult decât fericită să răspundă la orice întrebări legate de poziție și companie și va pune accent pe creșterea carierei. Conversația poate progresa și mai departe până la discutarea altor oportunități, care sunt, de asemenea, disponibile chiar acum sau vor deveni iminent disponibile în echipa medicală de aici, la Barrington James.

Această poziție a fost foarte populară și este probabil să se închidă prematur. Vă recomandăm să aplicați cât mai curând posibil pentru a evita dezamăgirile.

Vă rugăm să faceți clic pe „aplicați” sau să contactați Mollie Laurens-Chalmers pentru orice informații suplimentare

Mollie Laurens-Chalmers

Resursor de recrutare medicală

E-mail: MLChalmers (la) barringtonjames.com

Sunați la +44 1293776644

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Barrington James pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Barrington James pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Barrington James locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?