Head of Web Development

Compania noastră

Fondată în Santa Barbara, CA, ZeroBounce are sediul în Boca Raton, FL și are birouri și în România. ZeroBounce reunește brandurile și clienții lor pentru a ajuta la împărtășirea mesajului lor prin puterea e-mailului.

Misiunea noastră este să construim cel mai bun sistem de validare a e-mailurilor din lume și facem asta cu cea mai bună echipă.

Oamenii care au creat ZeroBounce sunt unii dintre cei mai cunoscuți din industria e-mailului. Cu zeci de ani de experiență, aceștia lucrează neîncetat pentru a îmbunătăți și a inova lumea livrării e-mailului. De la 10 inițial, ZeroBounce a crescut pentru a include 40 de persoane din întreaga lume. Oriunde sunt membrii echipei noastre, ne sprijinim unul pe celălalt. Ajutăm la transformarea ambițiilor în realizări. Și împreună, lucrăm fără ego pentru a permite tuturor să reușească profesional și personal.

Obiectivul general al rolului

Căutăm un șef de dezvoltare web care să se alăture echipei noastre ZeroBounce din Europa. Aceasta este o oportunitate grozavă de a fi în fruntea dezvoltării unei companii în creștere rapidă, care oferă zeci de mii de clienți, inclusiv multe companii din Fortune 500. Veți fi responsabil pentru asigurarea alinierii cerințelor SEO, design web și experiența utilizatorului, gestionarea optimizării paginilor web pentru o eficiență maximă și menținerea coerenței mărcii pe toate paginile web, printre alte sarcini.

Responsabilitati

  • Umplerea decalajului dintre echipa de marketing/SEO și echipa de dezvoltare
  • Clarificarea și comunicarea obiectivelor proiectului și a criteriilor de succes către echipă
  • Definirea domeniului proiectului și oferirea de instrucțiuni clare echipei de proiectare și dezvoltare
  • Crearea și executarea planurilor de lucru ale proiectului și revizuirea, după caz, pentru a răspunde nevoilor și cerințelor în schimbare. Aceasta include wireframing, hărți de site și domeniul de activitate
  • Identificarea resurselor necesare și atribuirea responsabilităților individuale
  • Asigurarea faptului că proiectele sunt finalizate conform programului
  • Asigurarea faptului că documentele de proiect sunt complete, actuale și stocate în mod corespunzător
  • Colaborarea cu echipa SEO, dezvoltatorii și alte părți implicate pentru a stabili viziunea și analiza compromisurilor între nevoile de utilizare și performanță
  • Asistență la dezvoltarea proceselor de asigurare a calității, a documentației și a testării acolo unde este necesar
  • Asistarea și revizuirea dezvoltării domeniilor proiectului, luând în considerare resursele și constrângerile tehnologice, inclusiv estimările costurilor, ținând cont de impactul asupra afacerii și riscurile identificate

Cerințe

· Experiență în dezvoltarea frontend sau backend și să fii capabil să treci teste de abilități, inclusiv conversia pixel perfect PSD în HTML.

· Experiență în design responsive, interogări media HTML5, CSS3

· Cunoștințe în Adobe Photoshop și Illustrator

· Cunoștințe despre Jira, Git/SVN, Jenkins

· O înțelegere solidă a standardelor de design web, uzabilitate și rich media

· Înțelegerea principiilor SEO

· Spirit de echipă și bune abilități de rezolvare a problemelor

· Experiență în lucrul cu site-uri mari/complicate și clienți de profil înalt

· O înțelegere solidă a metodologiei de management al proiectelor, inclusiv capacitatea de a identifica și rezolva probleme, de a gestiona riscurile, de a dezvolta planuri și specificații detaliate de lucru, de a efectua alocări de resurse și de a conduce întâlniri de echipă

· Abilitatea de a anticipa problemele, de a identifica viitoarele puncte de sufocare și de a lucra din timp pentru a atenua potențialele probleme

· Abilitatea de a demonstra capacitatea de conducere cu echipe de 3 sau mai multe persoane (de preferat)

· Licență în Informatică, Inginerie sau domeniu relevant.

Motive pentru a lucra cu noi

· Condiții financiare motivante

· Proiecte internaționale cu recunoaștere mondială

· Un echilibru bun între viața profesională și viața privată, cu program flexibil și lucru de acasă/la distanță

· O nouă carieră interesantă într-o organizație prietenoasă, dinamică, în creștere

· Dezvoltare profesională într-un mediu multicultural prietenos

· Abonament medical privat @ Medlife.

· Bonusuri KPI anuale (5.000 până la 10.000 USD anual)

Așteptări salariale

Am oferi un pachet salarial foarte atractiv, bazat pe experiență și rezultatele testelor tehnice. Așteptările de a fi la 6000-8000$ pe lună brut plus beneficii și bonusuri.

ZeroBounce apreciază crearea unui mediu de lucru productiv și divers. Ne angajăm să menținem un mediu de lucru pozitiv în care oamenii noștri prețuiesc trăsăturile care ne fac pe fiecare dintre noi diferiți unul de celălalt. Cu toții aducem un set divers de perspective, experiențe de muncă și de viață, iar diferențele noastre ne fac mai valoroși atât pe plan intern, cât și pentru clienții noștri.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ZeroBounce pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ZeroBounce pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ZeroBounce locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?