Confidential

Hotelul Kronwell recruteaza ECONOMIST

  • Confidential

Responsabilitati:

- Controlează şi înregistrează facturi.

- Verifică facturile emise de către furnizori.

- Verifică soldurile facturilor emise de parteneri.

- Verifică plăţile efectuate către furnizori.

- Controlează soldurile restante şi verifică declaraţiile furnizorilor.

- Înregistrează facturile de intrare şi ieşire marfă.

- Pregăteşte propuneri de plată furnizorilor.

- Depune declaraţia privind taxa hotelieră.

- Sprijină lunar şi anual procesul de închidere buget.

- Realizează diverse raportări financiare, la cerere, către managementul companiei.

- Păstrează în permanenţă legătura cu celelalte departamente pentru rezolvarea şi clarificarea oricăror probleme legate de facturi.

- Urmăreşte încasarea valorii serviciilor prestate.

- La cererea superiorului ierarhic, participă la inventare sau alte acțiuni specifice lunare.

- Raportează şefului ierarhic orice neregulă observată la plăţi, încasări, sau facturi.

- Răspunde de procesarea datelor şi introducerea acestora în sistem, de pregătirea unor materiale sau rapoarte legate de activitatea sa.

-  Efectuează controlul postărilor în Opera/Micros şi în sistemul contabil.

-  Inregistreaza incasarile si platile in lei conform extrasului de cont;

- Opereaza incasarile si platile in numerar conform registrului de casa;

- Incadrarea corecta a documentelor contabilizate pe conturile de venituri si cheltuieli;

-  Raspunde de consemnarea corecta si la timp, in scris, in momentul efectuarii ei, in documente justificative a oricarei operatii care afecteaza patrimoniul societatii si de inregistrarea cronologica si sistematica in evidenta contabila a documentelor justificative in conformitate cu prevederile legale in vigoare;

Cerinte:

- Studii superioare cu profil economic - administrativ;

- Operare PC, Word, Excel, Programe specifice;

- Cursuri de specialitate, prezinta un avantaj;

- Cunoaştere limbi straine: engleză - nivel mediu/avansat;

- Spirit de observaţie, organizat, atenţie la detaliu;

- Cunostinte in privinta legislatiei aplicabile domeniului financiar-contabil;

- Capacitate de analiza, sinteza, interpretare.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Confidential pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Confidential pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Confidential locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?