Employment type: Permanent

Experience level: Less than 6 months

Description

Responsabilități:

  • Oferă suport HR Generalistului în gestionarea documentelor legate de personal;
  • Verifică documentele existente la dosarele de personal și le actualizează;
  • Oferă suport în gestionarea procesului de angajare;
  • Urmărește ca fișele de post să fie actualizate conform cu ultimele informații inregistrate în sistemele interne de evidență a personalului;
  • Oferă suport în realizarea anumitorrapoarte și/sau centralizări specifice departamentului de resurse umane;
  • Oferă suport în pregătirea diferitelor prezentări specifice departamentului de resurse umane.

Cerințe:

  • Studii medii finalizate (studii superioare în curs prezintă avantaj);
  • Cunoștințe MS Office ;
  • Cunoștințe de limba engleză și/sau germană – constituie avantaj;
  • Atenție la detalii;dorinta de invatare; abilitati de comunicare si lucru in echipa
  • Disponibilitate de a lucra part-time;
  • Activitățile anterioare de voluntariat/ internship – reprezintă avantaj.

Beneficii:

  • Pachet de beneficii competitiv pe piața muncii;
  • Mediu de lucru plăcut și stabil cu oportunități de promovare;
  • Training de inițiere;
  • Cursuri interne personalizate după nevoi;
  • Program de muncă flexibil;
  • Reduceri la diverse servicii medicale;

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, trimite-ne aplicaţia ta.
Toate persoanele care corespund profilului, vor fi contacte in maxim 3 săptămâni.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la DRÄXLMAIER România pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la DRÄXLMAIER România pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are DRÄXLMAIER România locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?