HR Services Manager

Cunoștințe și experiență :

  • Minim 5 ani experiență într-un rol senior într-un mediu operațional HR;
  • Cunoștințe solide ale legislației muncii – în special în domeniul salarizării și al administrării resurselor umane;
  • Managementul părților interesate – capabil să se implice cu HRD și cu alți stakeholderi seniori de pe piețe și cu funcția mai largă de HR a grupului;
  • Leadership – Experiență în conducerea și gestionarea mai multor echipe direct și indirect;
  • Agile – înțelegerea metodologiei Agile și sprijinirea livrării proiectelor la nivel central și pe piețe;
  • Gândire strategică Definirea strategiei pentru proiecte și activități globale;
  • Abilitatea de a stabili priorități – între diferite proiecte și părți interesate;
  • Cunoștințe Factorul de Succes – va fi un plus, în special pe modulul Employee Central;
  • Abilități de management de proiect.

Responsabilitati principale :

  • Furnizarea serviciilor de resurse umane - responsabil pentru livrarea tuturor BAU din catalogul de servicii pentru salarizare, înregistrări administrative, sisteme, întrebați HR, administrarea beneficiilor și verificarea antecedentelor, sisteme;
  • Reprezinta compania in fata Auditurilor, controalelor autoritatilor;
  • Aproba si semneaza documentele specifice administrarii salariilor si angajatilor;
  • Cerințe de automatizare a conducerii și ediții de sistem;
  • Să conducă schimbarea în organizația locală pe baza inițiativelor Grupului;
  • Managementul bugetului - Managementul bugetelor operaționale pe și pe mai multe piețe, asigurând eficiența și valoarea pot fi livrate;
  • Managementul părților interesate – Responsabil cu gestionarea relațiilor cu directorii de resurse umane locali și echipele lor de conducere;
  • Leadership - Conducerea implementării proiectelor globale și a transformărilor pe piața locală, pentru toate companiile deservite;
  • Transformare digitală cu accent pe piață și proiecte/activități globale, cu accent pe transformarea digitală și simplitate;
  • Efectuează rapoarte lunare privind performanța HRS - SLA, NPS, volume și alte proiecte în derulare;
  • Colaborează cu partenerii de afaceri de resurse umane și centrele de expertiză (CoE) pentru a construi un mediu de echipă de colaborare. Colaborează cu CoE în lansarea de noi programe pentru a asigura alinierea HRS;
  • Reprezintă HRS atunci când este necesar pentru achiziții și integrări;
  • Oferiți o evaluare lunară a performanței;
  • Împingeți pentru îmbunătățirea procesului și reproiectarea; contesta starea AS-IS.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Vodafone pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Vodafone pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Vodafone locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?