HR Specialist

nespecificat

Candidatul ideal

Rolul de HR Specialist presupune:

  • Gestionarea proceselor de recrutare și selecție pentru pozițiile deschise în cadrul cadrul departamentelor de la sediul central al companiei (ex. producție, logistică, vânzări, marketing, administrativ, etc.), cât și în cadrul filialelor Farmec, la nivel național;
  • Administrare de personal – cu excepția responsabilităților pe linie salarizare (adeverințe, pontaje, situații salarizare, operare Revisal, etc.).

Dacă ești o persoană foarte bine organizată căreia îi place să lucreze în echipă, să interacționeze cu o varietate de oameni și în egală măsură să pună totul în ordine și să aibă actualizate informațiile/documentele la zi, atunci locul tău este în echipa noastră.

Cerinţe obligatorii:
  • Studii superioare;
  • Cursuri de specialitate în domeniul Resurselor Umane;
  • Limba engleză la nivel mediu;
  • Foarte bune abilități de operare PC (MS Office, Outlook, Navigare internet);
  • Experiență în recrutare și selecție.
Cu ce ne-ar place să fii familiarizat/ă deja:
  • Reglementări în domeniul sănătăţii şi securităţii ocupaţionale, practici de angajare, legislaţia muncii;
  • Noţiuni şi bune practici de managementul resurselor;
  • Metode şi tehnici de analiza a muncii, de intervievare și testare a competențelor;
  • Tehnici de comunicare/evaluare și acordare de feedback.
Ce abilități/competențe am dori să deții:
  • Excelente abilități de comunicare și relaționare interpersonală;
  • Proactivitate;
  • Muncă în echipă;
  • Time management;
  • Capacitatea de adaptare la situații noi și de învățare rapidă.

Descrierea jobului

Procesele principale pe care le vei gestiona/în care vei fi implicat/ă sunt următoarele:

  • Gestionarea integrală a proceselor de recrutare și selecție: stabilirea metodologiei de recrutare, postare anunțuri, screening, susținerea interviurilor, menținerea relației cu clientul intern și candidații pe tot parcursul desfășurării proiectului, evaluarea competențelor, ofertare și angajare;
  • Administrare de personal: întocmirea documentelor specifice pentru angajare și a documentelor care stau la baza oricăror modificări în structura de personal - actualizarea permanentă în sistemul intern a acestora;
  • Analiza muncii, întocmirea fișelor de post pentru pozițiile noi create în companie și actualizarea fișelor de post pe întrega structura organizatorică;
  • Conceperea și implementarea planurilor de inducție pentru noii colegi, monitorizându-le performanța și oferind suport pentru integrarea acestora;
  • Implicare în actualizarea și implementarea procedurilor specifice de resurse umane, optimizând constant procesele existente.
Ce îți putem oferi noi:
  • Oportunitatea de a te dezvolta într-un mediu dinamic și provocator, într-o companie de tradiție și în continuă expansiune;
  • Bonus de performanță, în funcție de rezultate și proiectele gestionate;
  • Prime ocazionale, tichete de masă, decontarea abonamentului de transport, discounturi pentru achiziția de produse și servicii Farmec, zi liberă plătită cu ocazia aniversării zilei de naștere, acces la programe de dezvoltare și resurse de specialitate.

“Să fii veșnic tânar nu înseamnă să ai 20 de ani, înseamnă să fii optimist, să te simți bine, să ai un ideal în viață pentru care să lupți și pe care să îl cucerești.” - Prof. Dr. Ana Aslan

Grija pentru frumos şi respectul faţă de tradiţie, sănătate şi mediul înconjurător, completate de cercetarea continuă, originalitatea şi atenţia faţă de cerinţele clienţilor săi, au făcut din FARMEC un producător apreciat de-a lungul timpului. Astăzi, portofoliul companiei însumează câteva sute de produse, cele mai cunoscute game fiind GEROVITAL H3 prof. dr. Ana Aslan, GEROVITAL H3 EVOLUTION, GEROVITAL PLANT, ASLAVITAL, FARMEC, ASLAMED, DOINA, ATHOS şi OBSESIE.

Alăturându-te echipei Farmec, ne vei susține în a continua să transmitem și generațiilor viitoare încrederea în forțele proprii, în posibilitățile de creștere și spiritul antreprenorial românesc.

Te invităm să ne vizitezi pe: www.farmec.ro