HUB Supervisor (activitate depozit curierat)

Sef echipa - depozit Urgent Cargus

Bucuresti/ Magurele (Ilfov)

Responsabilitati:

  • Planifica pe plan local activitatile operationale oferind indrumare si motivare personalului din subordine
  • Coordoneaza activitatile de manipulare si sortare in depozit (Hub), cu respectarea fluxului tehnologic si a parametrilor de timp si buget stabiliti;
  •  Verifica zilnic corectitudinea informatiilor inscrise pe documentele de transport ale masinilor sosite in depozit;
  • Urmareste si raporteaza catre superiorii directi programul de sosiri / plecari ale camioanelor din depozit si isi informeza colegii din celelalte depozite din tara cu privire la modul de incarcare si numarul de paleti si custi primite / trimise din depozit;
  • Comunica direct si in permanenta cu departamentele suport;
  • Verifica si ajusteaza numarul de ore-munca alocate, in functie de volumul estimat de marfa;
  • Identifica plicurile si coletele deteriorate si actioneaza prompt pentru inventarierea continutului acestora, reambalarea sau consolidarea lor si intocmirea rapoartelor de avariere, precum si alocarea checkpoint-urilor corespunzatoare;
  • Verifica integritatea sigiliilor aplicate pe masini atat la sosirea si la plecarea acestora din depozit;
  • Se ingrijeste de manipularea corecta a trimiterilor procesate in depozit;
  • Inventariaza eventualele expedieri ramase in depozit dupa plecarea curselor si transmite raportul lor zilnic;

Cerinte:

  • Foarte bune abilitati de organizare si lucru cu oamenii ;
  • Gestionarea optima a situatiilor de criza;
  • Orintarea catre rezolvarea problemelor;
  • Capacitate de lucru sub presiunea timpului;
  • Abilitati manageriale;
  • Disponibilitate pentru lucru in schimburi (ture noapte);
  • Experinta de minim 2 ani in activitati de curierat/ logistica depozit;
  • Cunostinte PC (Word, Excel);
  • Permis auto cat B.

Salariul va fi discutat in cadrul interviului.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Urgent Cargus SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Urgent Cargus SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Urgent Cargus SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?