Pentru clientul nostru, un mare producator din industria automotive din Pitesti , angajam HR Specialist.

Responsabilitati

  • Furnizarea de servicii de instruire,conform cu scopul departamentului / echipei si planurile anuale de training ale departamentului/echipei
  • Gestionarea trainingurilor de integrare (planificare, logistica, instruire)
  • Monitorizarea trainingurilor de integrare (colectare date, evaluari, rapoarte)
  • Sustinerea analizei periodice a nevoilor de instruire si elaborarea unor programe de training adecvate
  • Dezvoltarea, organizarea si desfasurarea de cursuri de formare in domenii definite (definirea curriculumului de formare, crearea de continut/material de formare, conducere si monitorizare)
  • Sustinerea gestionarii si comunicarii catre trainerii interni si externi
  • Furnizarea de consultanta si expertiza in domeniul formarii, in cadrul comunitatii de HR si business
  • Asigurarea aderentei la politicile, procesele, instrumentele si cadrele definite la nivel global
  • Asigurarea unor date exacte si conforme pentru toate datele legate de instruire, intretinerea regulata si curatarea necesara a datelor in conformitate cu normele globale / locale definite
  • Pregatirea analizelor/rapoartelor/prezentarilor ad-hoc periodice
  • Asigurarea suportului /conducerea, la cerere, a initiativelor globale si locale si roll-in-uri de formare si programe conexe, politici, procese, proiecte
  • Imbunatatirea continua a proceselor si instrumentelor de formare in domeniul de responsabilitate, implementarea celor mai bune practici inovatoare in cadrul HR si fata de business; focus pe sprijinul business-ului
  • asigura comunicarea interna si externa in sfera HR (ofertare, negociere, incheiere finala)
  • creeaza continut pentru comunicarea intre departamente si reprezinta interfata HR catre intreaga fabrica.
  • promoveaza imaginea holdingului
  • dezvolta, mentine si utilizeaza o retea de contacte (atat candidati cat si Hiring Manageri din holding)

Calificări

  • Studii superioare sau postuniversitare (reprezinta avantaj urmatoarele specializari: Stiintele Educatiei, Resurse Umane)
  • Minimum 2 ani de experienta in livrarea de instruiri
  • Reprezinta un plus cursul de Inspector resurse umane
  • Responsabil, independent, pro-activ si automotivat
  • Lucreaza bine in echipa si individual
  • Limba engleza avansat
  • Pachet MS Office, SAP constituie avantaj

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la HR recruiter, Expert Legislatia Muncii, Specialist resurse umane pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la HR recruiter, Expert Legislatia Muncii, Specialist resurse umane pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are HR recruiter, Expert Legislatia Muncii, Specialist resurse umane locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?