IAM Engineer

Descrierea postului și rezumatul
Lucrarea într-o echipă de securitate a întreprinderii care oferă soluții de gestionare a identității și accesului folosind un amestec de platforme on-premise și cloud. Acesta este un rol de inginerie software cu posibilitatea de a crește într-un rol de arhitectură sau de conducere în viitor. Aceasta poate fi o oportunitate de transformare pentru candidatul potrivit.

Cerințe și preferințe pentru post :

Calificări de bază :

Gradul minim necesar: Diploma de liceu

Ani minim de experiență: 6 ani(i) cu experiență profesională care implică îmbunătățiri, transformări și/sau implementări de sisteme axate pe tehnologie și 4 ani experiență de lucru în domeniul identității și gestionarea accesului

Calificări preferate :

Gradul preferat: Licență

Domenii de studiu preferate: Informatică și Știința Informației,

Certificare(e) în Tehnologia Informației Preferabil: CISSP, Dezvoltator Java certificat

Cunoștințe/Abilități preferate:

Demonstrează abilități intime și/sau un palmares dovedit de succes ca lider de echipă:
  • Utilizarea cunoștințelor și abilităților tehnice în domenii de dezvoltare a aplicațiilor care pot include: Java, Angular, C#, .NET, NodeJS, React, Javascript/Typescript, Groovy și/sau Python;
  • Conducerea metodologiilor de dezvoltare Agile și DevOps și instrumente de control al sursei, cum ar fi (Azure DevOps, Pipelines, Github/GitLab, Jenkins, AWS Code Deploy, Jira, Confluence, Artifactory, Puppet, Chef, Maven, containere etc.) pentru a permite dezvoltarea continuă/ model de integrare (CI/CD);
  • Prezentarea competențelor în tehnologiile de baze de date, inclusiv SQL Server, Oracle, MongoDB și PostgresDB;
  • Orchestrarea microserviciilor pentru a crea API-uri de afaceri și proiectarea și crearea API-urilor REST;
  • Ilustrarea experienței cu testarea API și a aplicațiilor, inclusiv automatizarea testelor, testarea încărcării și a performanței;
  • Experiență în Unitatea de testare, cum ar fi JUnit, nUnit sau MOQ; și,
  • Utilizând gestionarea configurației, managementul versiunilor, managementul modificărilor și procesele de rezolvare a problemelor.

Demonstrează abilități intime și/sau rezultate dovedite de succes ca lider de echipă în următoarele domenii:
  • Prezentarea cunoștințelor despre conceptele Identity and Access Management (IAM), cum ar fi servicii de director, SSO, federație, MFA, furnizare, certificare / atestare de acces, roluri, SOD, Fluxuri de utilizatori, Managementul ciclului de viață, autentificare, autorizare, autentificare bazată pe risc, Oauth2/OIDC , SAML, WSFED);
  • Demonstrarea experienței cu pachetele de produse de gestionare a identității și accesului;
  • Folosind feedback-ul și reflecția pentru a dezvolta conștiința de sine, punctele forte personale și pentru a aborda domeniile de dezvoltare;
  • Performanță ca membru al echipei prin înțelegerea rolurilor personale și ale echipei, contribuind la un mediu de lucru pozitiv prin construirea de relații cu membrii echipei, căutând în mod proactiv îndrumări, clarificări și feedback și oferind îndrumări, clarificări și feedback personalului mai puțin experimentat;
  • Coaching/mentorat noilor angajați și dezvoltarea/prezentarea formării;
  • Deținând modele practice ale practicilor de inginerie avansate și conducerea echipei cu soluții tehnologice creative și eficiente.
  • Lucrul cu conducerea pentru îmbunătățirea proceselor și inițiativele strategice;
  • Deține, gestionează și conduce inițiative;
  • Traducerea strategiei de ansamblu, fiind un auto-începător și efectuând munca cu o independență moderată și revizuirea muncii dvs. și a celorlalți pentru calitate, acuratețe și relevanță;
  • Utilizarea comunicării directe, într-un mod structurat, atunci când îi influențați pe ceilalți; și,
  • Prezentarea capacității de a citi situații și de a modifica comportamentul pentru a construi relații de calitate și diverse.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la PwC Romania pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la PwC Romania pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are PwC Romania locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?