ICT RPA (Robotic Process Automation) Analyst

Despre echipa:

Echipa de ICT Robotic Process Automation (RPA) asigura  dezvoltarea si suportul proiectelor RPA conform cerintelor venite din business si asigura aplicarea cerintelor ICT Security si a procedurilor interne ale Bancii.

Alaturi de echipa, vei fi implicat/a in proiecte locale si de Grup pe diverse tehnologii de varf. Oferim acces la tehnologii de top, un mediu de lucru profesionist, posibilitate de dezvoltare in cadrul echipei. Suntem deschisi sa testam si sa implementam si alte tehnologii care aduc valoare organizatiei.

Principalele responsabilități:

  • Identifici corect cerințele departamentelor de businesss ai a fluxurilor de lucru
  • Identifici si documentezi modificarile ce trebuie efectuate in aplicatiile bancii cu impact in procesul de automatizare si te asiguri ca sunt efectuate
  • Coordonezi implementările RPA (modificări sau îmbunătățiri) utilizând tehnologia UiPath și creează diagramele "AS IS" și "TO BE" pentru procesele care trebuie automatizate
  • Creezi si mentii actiualizata a documentul SDD (Solution Design Document) pentru toate soluțiile RPA
  • Gestionezi cererile aditionale venite de la departamentele de business reprezentind modificari minore fata de cerinta de baza si te asiguri de implementarea acestora fara a afecta data finalizarii proiectului
  • Organizezi intilnirile cu departamentele de business implicate in proiectul de automatizare cu scopul de a culege toate informatiile necesare dezvoltarii
  • Colaborezi cu dezvoltatorii pentru implementarea dezvolatrii pe toata durata proiectului
  • Te asiguri ca proiectarea si dezvoltarea solutiei se face în conformitate cu standardele impuse de politica de securitate a băncii și de normele sale interne (inclusiv standardele RPA) asigurindu-te ca solutia propusa elimina cat mai mult posibil interventia umana
  • Creezi business case-urile pentru testare si te asiguri ca departamentele de business efectueaza testele
  • Obtii aprobarile documentelor create: diagrama As-Is, To-Be, SDD, lista test-case-uri si documentezi punere in productie a solutiei
  • Coordonezi procesul de “bug fixing” in perioada UAT (dacă este necesar)
  • Respecti timpi de livrare

Condiții minime de eligibilitate:

  • Licență sau master în informatică, sisteme informaționale sau un alt domeniu analitic / experiență de muncă echivalentă
  • Experienta 3 – 5 ani ca analist de business
  • Acreditari UiPath sau experiență practică in integrarea soluțiilor RPA
  • Cunostinte solide de MS SQL
  • Bune cunostinte despre activitatea bancara
  • Cunoasterea limbii engleze (fluent in vorbire si scriere)

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la UniCredit Bank pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la UniCredit Bank pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are UniCredit Bank locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?