Industrialization and Performance EMS Leader

În calitate de specialist global în managementul energiei cu operațiuni în peste 100 de țări, Schneider Electric oferă soluții integrate pe mai multe segmente de piață. Include poziții de conducere în energie și infrastructură, procese industriale și automatizarea clădirilor, precum și o prezență largă în aplicațiile rezidențiale.

Oferim o oportunitate de carieră interesantă într-un mediu internațional pentru profesioniști ambițioși, talentați, conduși de performanță ridicată și angajament în rolul de lider al Industrializării și Performanței pentru Serviciile noastre Electronice (EMS), cu sediul în România (Timișoara).

Responsabilitati cheie:

  • Asigura managementul proiectelor industriale (OCP/industrializare, localizare, transfer, crestere a capacitatii.) si de transformare a lantului de aprovizionare in cadrul unei entitati.
  • Gestionați o echipă interfuncțională în cadrul entității sau fiți un reprezentant al entității ca participant la proiecte transversale multi-site
  • Conduce proiecte industriale de transfer sau transformare în fabrică pentru o perioadă limitată

Activități principale:

  • Gestionați proiectele asociate EMS-ului nostru pentru a:
  • Proiectare soluții pentru lanțul de aprovizionare (soluții industriale, layout, fluxuri logistice)
  • Organizarea si realizarea transferurilor industriale
  • Stimulați transformarea IT, care ar putea include migrarea IT și actualizarea datelor de bază
  • Coordonarea transformarii sociale (organizare, managementul competentelor)
  • Asigurați-vă că proiectul urmează procesul și că livrabilele de la poarta de etapă sunt îndeplinite
  • Configurați modul local de animație a proiectului (Construiți și coordonați programe, Realize SIM cu contribuatorii cheie)
  • Gestionarea riscurilor (identificarea riscurilor, stabilirea priorităților, anticiparea planului B)
  • Anticiparea și escaladarea în caz de abatere; propune o soluție alternativă de pus la punct (după validarea steerco)
  • Gestionați riscurile de siguranță pentru a nu suferi răniri și pentru a respecta reglementările locale
  • Realizați proiecte cu un buget și economii la țintă
  • Asigurați-vă că auditurile sunt conduse și că produsele și procesele sunt calificate, precum și o nouă certificare, dacă este necesar
  • Definiți acțiuni (stocul de anticipare, strategia de transfer etc.) pentru a susține nivelul de servicii în timpul proiectului

Ce căutăm:

  • A avea o mentalitate de a nu renunța
  • Abilitatea de a influența rezultatele finale prin utilizarea datelor și a raționamentului
  • Experienta de minim 5 ani in proiecte de transformare
  • Experiența într-o companie de producție va fi apreciată ca un avantaj
  • Cunoștințe bune de Excel
  • Acuratețe, abilitatea de a naviga rapid într-o cantitate mare de informații
  • Bune abilități de comunicare
  • Înalt simț al responsabilității și capacitatea de a organiza și planifica munca în mod independent.

Ceea ce oferim:

  • Program de lucru flexibil și opțiuni de birou la domiciliu (hibrid);
  • Vineri scurte conform activității dvs. de proiect;
  • ​​​​​​​O gamă largă de beneficii: Bookster, platformă Wellington, Tichete de masă, reduceri la mai mulți parteneri;
  • Opțiuni medicale și de asistență medicală: Abonament medical privat; Asigurare de viata;
  • Asistență medicală mintală: Programul de asistență pentru angajați (consiliere online 24/7)
  • O zi liberă pentru a-ți sărbători ziua de naștere alături de cei dragi;
  • Instruire practică și acces la laboratoarele noastre tehnice;
  • Plan de dezvoltare prin traseu de carieră și coaching;
  • Open Talent Market - o platformă în care puteți găsi cu ușurință următoarea provocare, un proiect interesant sau un mentor tare;
  • Sustenabilitatea este în centrul a ceea ce facem, cine suntem și în ce credem;
  • Expunerea la un mediu multicultural și dinamic;
  • Diversitate și incluziune – o parte integrantă a istoriei, culturii și identității companiei.

Dacă aveți o personalitate încrezătoare în sine, bine organizată și rezistentă, vă rugăm să aplicați online!

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Schneider Electric pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Schneider Electric pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Schneider Electric locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?