Information Security Officer

Notă:
Luăm în serios protecția datelor, securitatea și conformarea cu legislația privind protecția datelor cu caracter personal și a vieții private. Te invităm să parcurgi aici întregul document privind prelucrarea datelor cu caracter personal înainte de a aplica.

Despre echipa:

Echipa Security Office este o echipa dinamica, compusa din specialisti implicati in securitatea bancii, in gestiunea situatiilor de criza, prevenind intreruperile majore ale activitatii si stabilind capabilitatea Bancii de a continua activitatile critice in cazul unor situatii nefavorabile. Impreuna, administreaza in mod corespunzator riscurile legate de securitatea informatiilor companiei dezvoltand si gestionand politicile de securitate ale Bancii.

Alaturi de echipa, vei fi implicat/a in proiecte locale si de Grup pe diverse tehnologii din domeniu. Oferim acces la tehnologii de top, un mediu de lucru profesionist, posibilitate de dezvoltare in cadrul echipei.

Principalele responsabilități:

  • Asiguri managementul riscului ICT pentru activitatile bancii (aliniate la bunele practici/standarde de management al riscului/reglementari locale si de Grup in vigoare):
    • asiguri planificarea proceselor/activelor care trebuie evaluate, monitorizezi si raportezi progresului
    • asiguri identificarea tuturor elementelor referitoare la sfera de aplicare a evaluarii riscurilor
    • asiguri identificarea amenintarilor, evaluarea riscurilor, propui actiuni de tratare a acestora, precum si puncte de imbunatatire
    • prezinti rezultatele si progresul inregistrate catre Management
  • Asiguri consultanta din punct de vedere securitate ICT privind proiectele si initiativele, analizeaza impactul schimbarilor asupra infrastructurii și a proceselor ICT, precum si asupra cerintelor de reglementare locale si de Grup

Condiții minime de eligibilitate:

  • Licență sau master în informatică, sisteme informaționale sau un alt domeniu analitic/experiență de muncă echivalentă
  • Experienta in evaluarea riscului de securitate a informatiilor si experienta cu masurile de securitate corespunzatoare
  • Experienta profesionala in domeniul bancar de minimum 3 ani (experienta legata de securitatea informatiilor, continuitatea afacerii, securitate IT, Audit IT sau conexa)
  • Cunoasterea limbii engleze (fluent in vorbire si scriere)

Alte competențe necesare:

  • Ai abilitaţi foarte bune de comunicare
  • Iei decizii prin analiza riscurilor, implicatiilor, prioritatilor,constrangerilor tehnice si de timp
  • Dai dovada de initiativa, responsabilitate, rabdare, creativitate
  • Esti orientat/a inspre dezvoltare si invatare de cunostinte/abilitati noi la locul de munca
  • Ai spirit de echipa
  • Ai capacitatea de a lucra sub presiune
  • Ai abilitati de gestionare a proiectelor

Beneficii:

  • Tichete de masă în valoare de 20 lei
  • Abonament medical
  • Prețuri speciale la activități sportive prin WorldClass și 7Card
  • Programe de învățare pe tot parcursul experienței cu noi
  • Reduceri special la peste 100 de partener
  • Bonus de Sărbătorile Pascale și de Crăciun - 150 lei
  • Zi liberă pentru ziua ta de naștere
  • 3 zile libere pentru propria căsătorie să a copiilor
  • 5 zile libere la nașterea copilului

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la UniCredit Bank pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la UniCredit Bank pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are UniCredit Bank locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?