Ing. Productie cu atributii de operare CNC

nespecificat

Candidatul ideal

Cerintele esentiale pentru a indeplini functiile postului.

Studii medii sau superioare de specialitate – electrica, electronica sau automatizari industriale
Seriozitate, disciplina, organizare, responsabilitate;
Aptitudine generală de invatare;
Capacitatea de a evalua şi a lua decizii prompte;
Limba engleza reprezinta un avantaj;
Disponibilitate pentru program de lucru in 3 schimburi;

Descrierea jobului

Esti o persoana curioasa, de regula? La fel suntem si noi cei de la MKS. Curiozitatea noastra colectiva ne determina sa fim liderii inovatiei in mai multe industrii. Produsele noastre stimuleaza progresele tehnologice intr-o gama larga de aplicatii precum 5G, realitatea virtuala, vehicule autonome, apa potabila curata si exploarea spatiului. Suntem cu totii o echipa ce apreciaza prospetimea in gandire si crede in respectul reciproc, candoarea constructiva, diversitate si incluziune. In calitate de partener valoros pentru clientii nostri, depasim continuu limitele. Credem in crearea tehnologiei care ne transforma lumea si cautam persoane ce au acelasi tip de gandire ca si noi, pentru a se alatura echipei MKS. Daca acest lucru va atrage, vrem sa va cunoastem.

Suntem in cautarea unui Ing / Tehnician electromecanic – automatizari care sa se ocupe de:

Studierea documentatiei de executie, programarea si si executarea reglajului echipamentului;
Verificarea setarilor aparatului, stabilirea originii coordonatelor si asigurarea functionarii optime a masinii, conform aplicatiilor tehnice;
Reglarea statica a sculelor, de montarea dispozitivelor de fixare;
Preluarea comenzii, indeplinind toti pasii necesari producerii lotului de piese, incadrandu-se in timpul de executie, cu costuri minime;
Verificarea vizuala sau cu aparatele din dotare a pieselor executate (control calitate intern) conform standardelor si procedurilor de asigurare a calitatii;
Detectarea eventualelor erori, defectiuni ale echipamentului, anuntarea echipei de tehnicieni pentru remedieri / reparatii;
Informarea coordonatorului, supervizorului, managerului cu privire la stadiul comenzii;
Intocmirea rapoartelor de lucru si mentinerea continuitatii intre schimburi prin documentare si actiuni de comunicare;
Planificarea activitatii proprie, organizarea locului de munca si este responsabil de organizarea cadrului general de deschidere si inchidere a activitatii la locul de munca.
Etc

Pentru a aplica pentru acest post, rog sa folositi link-ul de mai jos:

MKS Instruments, Inc. (NYSE: MKSI) is a global provider of instruments, subsystems and process control solutions that measure, monitor, deliver, analyze, power and control critical parameters of advanced manufacturing processes to improve process performance and productivity for our customers. Our products are derived from our core competencies in pressure measurement and control, flow measurement and control, gas and vapor delivery, gas composition analysis, residual gas analysis, leak detection, control technology, ozone generation and delivery, power, reactive gas generation, vacuum technology, lasers, photonics, sub-micron positioning, vibration control, optics, and laser-based manufacturing solutions. We also provide services relating to the maintenance and repair of our products, installation services and training. Our primary served markets include the semiconductor, industrial technologies, life and health sciences, research and defense.

At a Glance:

Headquarters Andover, MA USA Founded 1961 IPO March 1999 (NASDAQ: MKSI) 2017 Revenue $1.9 Billion Employees ~4,900 Patents 1,500-plus, worldwide R&D Spending $133 Million R&D Headcount 700-plus Global Leadership

Precise control of pressure, flow, composition, position, motion & stability Generation and delivery of reactive gases, laser power and electrical power Integrated solutions for process modules and systems; inspection and lithography modules and systems

Acquisitions 19 since 1986 Global Presence Austria , China, Denmark, France, Germany, Israel, Italy, Japan, Korea, Mexico, Romania, Singapore, Sweden, Taiwan, UK, USA

Întrebări frecvente

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Ophir Optics S.R.L pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Ophir Optics S.R.L pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Ophir Optics S.R.L locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?

  • Ce salariu oferă Ophir Optics S.R.L la locurile de muncă disponibile prin Angajat.ro?