INGINER AGRONOM / INGINER ECONOMIST

nespecificat

Candidatul ideal

Studii universitare agronomice de lunga durata – inginerie economica;
Experienta in domeniul fermelor mixte / relatia cu institutiile reprezinta un avantaj;
Bune abilitati de planificare, organizare, coordonare, control;
Capacitate foarte buna de comunicare si relationare interumana;
Abilitati de evaluare si analiza a informatiilor;
Deschis spre noi tehnologii și tehnici de lucru; cunostinte de operare PC;
Cunoasterea legislatiei in domeniul proiectelor de investitii, APIA, AFIR reprezinta un avantaj;
Capacitate de lucru în cadrul unei echipe;
Carnet de conducere categoria B.

Descrierea jobului

Mentine relatia cu institutiile cu care colaboreaza compania: APIA, AFIR, ANCPI, Primarii, etc
Verifica rentabilitatea planurilor de investitii;
Pregateste si organizeaza planurile de activitate in cadrul proiectelor de investitii;
Asigura resursele necesare pentru desfasurarea proiectelor de investitii;
Administreaza bugetul proiectului in conformitate cu procedurile interne aplicabile;
Intocmeste comenzi de aprovizionare necesare desfasurarii activitatii;
Urmareste stadiul proiectelor de investitii;
Planifica lucrarile agricole;
Analizeaza abaterile dintre consumurile bugetate si cele realizate;
Centralizeaza datele de la punctele de lucru in vederea intocmirii rapoartelor zilnice si periodice;
Colecteaza si distribuie documentele in relatia cu departamentele colaboratoare: contabilitate, resurse umane, juridic;

Se ofera:
- pachet motivant de beneficii
- transport

SC PANIFCOM SRL face parte din grupul de firme PANIFCOM care ofera oportunitati deosebite de dezvoltare, intr-un mediu propice performantei individuale.

Pașii fundamentali în dezvoltarea durabilă a companiei sunt valorile noastre care ne inspiră și ne susțin în a consolida identitatea companiei și anume: integritate, onestitate, respect și profesionalism.

SC PANIFCOM SRL activeaza in trei domenii: Ferma Zootehnica, Ferma Vegetala si Depozit Cereale