Inginer Automatist - Aeroport Cluj-Napoca

UTI Facility Management este o companie românească al cărei portofoliu include soluții complexe pentru corporații, obiective industriale, arene sportive, instituții bancare, instituții guvernamentale și infrastructuri critice: facility management, sisteme integrate de securitate fizică, management computerizat al proceselor clientului, call center, dispecerat operațional, client web monitoring, securizare și monitorizare de flote auto.

Obiectivul nostru este să venim în întâmpinarea nevoilor clienților cu servicii și soluții de ultimă generație care să le permită acestora să se focuseze asupra activității proprii, să-și îmbunătățească performanțele și să-și eficientizeze costurile.

Candidatul ideal:

- Studii superioare tehnice (electrotehnică, electronică, automatică, mecatronică);
- Experiență minim 1 an pe un post tehnic – preferabil profil electric sau sisteme automate;
- Cunoștințe despre principiile de funcționare a sistemelor electromecanice, de comanda, achiziție de date, telecomunicații;
- Experiență 3 ani in sisteme automate (preferabil mentenanță industriala);
- Cunoștințe avansate de tehnica de calcul (sisteme de operare, TCP/IP);
- Cunoștințe avansate de sisteme cu reglaj automat, metode clasice de automatizare (relee, bucle, cicuite digitale) si sisteme cu PLC;
- Cunoștințe elementare de programare a sistemelor automate;
- Reprezintă un avantaj cunoștințele despre: mecanică generala, sisteme de benzi transportoare, managementul mentenanței, sisteme integrate;
- Atenție la detaliu, ordonat în gândire;
- Rezistent la stres, capacitatea de lua decizii sub presiune.

Descrierea postului:

- Programul de lucru va fi în ture de zi a cate 8h, dar, în anumite situații turele vor fide noapte;
- Asigură mentenanță pentru sistemele BMS, HVAC, FIDS;
- Colaborează cu colegii pentru efectuarea mentenanței echipamentelor care au sisteme de automatizare (cazane, aparate AC, Puncte termice, sisteme AAR, regulatori de curent, telecomandă balizaj, sisteme benzi transportoare);
- Asigură sau oferă suport pentru realizarea mentenanței corective în funcție de priorități si de sesizările primite;
- Urmărește realizarea mentenanței preventive în funcție de planurile de mentenanță și verifică întocmirea fișelor de către tehnicieni;
- Oferă soluții de imbunătățire a sistemelor si echipamentelor;
- Verifică rapoartele de incident, fisele de mentenanță, colaborează cu dispeceratul si alți sefi de departament;
- Oferă suport în activități conexe – întocmire situații de lucrări, stabilirea de direcții de lucru;
- Răspunde prompt solicitărilor în regim de urgență,în afara orelor de program.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la UTI FACILITY MANAGEMENT SA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la UTI FACILITY MANAGEMENT SA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are UTI FACILITY MANAGEMENT SA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?