Inginer automatist

Responsabilitati:

- Diagnosticarea defectelor si intretinerea masinilor de pe liniile de produs;

- Organizeaza, mentine si monitorizeaza intretinerea sistemelor de automatizare ale liniilor de asamblare baterii

- Asigura utilizarea masinilor si echipamentelor de lucru la capacitate maxima

- Repara si calibreaza elementele de automatizare;

- Imbunatateste continuu si asigura calitatea proceselor;

- Propune solutii tehnice care sa conduca la optimizarea tehnologiei de fabricatie, a performantelor echipamentelor;

- Colaboreaza cu celelalte departamente in vederea optimizarii procesului de productie

Cerințe:

- Experienta in domeniu: minim 2 ani

- Studii superioare profil tehnic

- Cunostinte automatizari industriale,roboti,camere, senzori, actionari, pneumatica

- Cunostinte de programare in Cognex InSight Explorer & Epson RC+ sau versiuni mai noi

- Cunostinte de programare in Siemens S7 ; MS SQL si Beckhoff TwinCAT 3 constituie un avantaj

- Cunostinte interpretare scheme electrice

Beneficii:

- Salariu motivant + tichete de masa
- Decontare combustibil
- Asigurare medicala de sanatate
- Cantina subventionata
- Al 13-lea salariu
- Prime de sarbatori

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la VARTA Microbattery SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la VARTA Microbattery SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are VARTA Microbattery SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?