Inginer Automatist

Responsabilitati:

Detectarea si rezolvarea problemelor tehnice specifice la utilajele din fabrica;

Definirea unui stoc minim de piese de schimb, materiale si subansamble electrice si de automatizari;

Implementarea planului de intretinere preventiva la instalatiile de automatizari din fabrica;

Verificarea functionarii echipamentelor electrice si automatizari pentru a preintimpina accidente sau defectiuni.

Participa la elaborarea planului de intretinere periodica a echipamentelor

Colaboreaza cu ceilalti membri ai departamentului in vederea imbunatatirii si eficientizarii activitatii de intretinere reactiva si preventiva

Cerinte:

Studiile universitare (profil electrotehnic/electronic/automatizari)
Minim 3 ani activitate in domeniul electronic;
Cunostinte de functionare a utilajelor automate

Aplica cunostintele la diagnosticare si intretinere motoare termice si masini electrice;

Cunostinte de parametrizare si programare senzori, actionari electrice si de automatizari.

Engleza - avansat;
Abilitati bune de comunicare si colaborare,este proactiv

Are viteza de reactie si capacitate decizionala pe zona de expertiza specifica;

Oferim:

- Posibilitati reale de dezvoltare profesionala;

- Apartenenta intr-o companie in dezvoltare si echipa dinamica;

- Cursuri dezvoltare personala si profesionala;

- Tichete de masa;

- Asigurare si servicii medicale complete;

- Tichete cadou de Paste si Craciun

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ALKA TRADING CO SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ALKA TRADING CO SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ALKA TRADING CO SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?