INGINER AUTOMATIST / COORDONATOR DEPARTAMENT MENTENANTA

Cerințe:

•Studii superioare domeniul tehnic: Electronică / Automatizări;

•Experiența într-o poziție similară minim 5 ani, de preferat automotive;

•Cunoașterea limbii engleze la nivel mediu/avansat;

•Cunostințe foarte bune de operare PC (MS-Office);

•Capacitate de analiza si sinteza, interpretare corecta a datelor, luare a unor decizii de calitate;

•Capacitate de a superviza si motiva o echipa, bune capacitati de comunicare, planificare si de organizare;

•Experienta in programare PLC

•Cunostinte in domeniul hidraulic, electric, electropneumatic si actionari;

Responsabilități principale:

•Coordonarea activitatii departamentului de mentenanta;

•Efectuarea de activităti de întretinere neplanificate pentru echipamentele de productie si urmareste documentarea interventiilor neplanificate asupra echipamentelor;

•Întocmirea de previziuni lunare/ trimestriale privind necesarul de piese de schimb;

•Facility management pentru cladire si spatii adiacente;

•Asigura alocarea resurselor (mecanici si electricieni) in functie de prioritati;

•Intocmeste rapoarte si analize, participa la sedintele de productie;

•Gestionarea documentației tehnice puse la dispoziție de producătorii de echipamente;

•Realizeaza programe PLC și participa la punerea în funcțiune a utilajelor;

•Asigura functionarea sistemelor de automatizare in paramentrii tehnici stabiliti;

•Asigura activitati de mentenanta a sistemelor de automatizare;

•Propune solutii de imbunatatire a proceselor;

Oferim:

• Salariu motivant;

•Tichete de masă;

•Transport decont;

•Posibilitate de dezvoltare a carierei;

•Mediu de lucru plăcut, modern si dinamic;

Va asteptam in echipa noastra !

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Opsan International SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Opsan International SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Opsan International SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?