nespecificat

Candidatul ideal

Gi Group recruteaza Inginer Automatist pentru clientul sau, lider in domeniul productiei rotilor auto. Obiectul de activitate al companiei il reprezinta design-ul, sistemele de functionare si productia jantelor pentru masini mici si vehicule comerciale.

Cerinte:

Studii superioare de specialitate: Automatica sau Electronica/Electrotehnica;
Bune cunostinte in domeniul automatizarilor;
Programe si platforme specifice din domeniul automatizarilor;
Atentie la detalii;
Bune abilitati organizatorice;
Limba engleza – avansat.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

  • Coordonarea activitatii de reparatii si intretinere necesare mentinerii echipamentelor din linia de productie in stare de functionare;
  • Programarea PLC-urilor pentru linia de productie si a echipamentelor respective;
  • Parametrizarea sistemelor de automatizare si realizarea conexiunilor aferente;
  • Verificarea programelor si selectarea echipamantelor in vederea realizarii proiectelor conform standardelor impuse;
  • Actiuni specifice asupra cauzelor care pot produce functionarea anormala sau avarii liniei de productie;
  • Documentare, verificare si implementare actiuni de mentenanta in vederea obtinerii unor costuri optime, pentru imbunatatirea productivitatii si a proceselor tehnologice.
Pentru mai multe detalii, va stam la dispozitie: -ascuns-/ [email protected] / -ascuns-/ [email protected]

Gi Group este unul din liderii europeni in furnizarea serviciilor pentru dezvoltarea pietei muncii, cu expertiza principala in crearea si implementarea solutiilor de munca flexibile. La inceputul anului 2009, a achizitionat pachetul majoritar de actiuni al Barnett McCall Recruitment, adaugand la cei peste 10 ani de experienta ai BMR metode de recrutare inovatoare si expertiza internationala. Gi Group Staffing Company este o societate comerciala autorizata ca agent de munca temporara (cu sediul din Bucuresti si toate birourile regionale permanente) in condiţiile art. 88 din Codul Muncii, in conformitate cu autorizaţia de funcţionare seria B nr. 0000101/26.06.2009 emisa de Direcţia de Munca, Solidaritate Sociala si Familie Bucureşti, poziţia 171 in Registrul Naţional de Evidenta a Agenţilor de Munca Temporara Autorizaţi � Municipiul Bucuresti. Suntem o societate inregistrata ca operator de prelucrare a datelor cu caracter personal si de transfer a datelor cu caracter personal sub nr. 12305.

Întrebări frecvente

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la GI GROUP STAFFING COMPANY S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la GI GROUP STAFFING COMPANY S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are GI GROUP STAFFING COMPANY S.R.L. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?