nespecificat

Candidatul ideal

Daca sunteti pasionat de inginerie si va doriti sa lucrati cu cele mai noi tehnologii software CAD CAM CAE PLM, va asteptam in echipa noastra. In pozitia de Inginer CAD veti avea sansa de a lucra cu clienți din diferite domenii industriale si de a ii ajuta să rezolve probleme dintre cele mai complexe.

Descrierea jobului

Profil:

  • Absolvent al unei facultati cu profil tehnic (de preferat mecanic sau similar)
  • Minimum 3 ani experienta ca inginer proiectant cu Creo
  • Cunostinte solide de inginerie mecanica: desen tehnic, rezistenta materialelor, tolerante si control dimensional, prelucrari mecanice
  • Cunoasterea avansata a aplicatiilor Creo CAD / CAM / CAE, si PLM Windchill
  • Experiența în realizarea programelor pentru maşinile CNC constituie un avantaj
  • Experienta in utilizarea altor softuri importante in industrie, CAD CAM sau CAE, constituie un avantaj
  • Abilitatea de a înțelege provocările complexe ale clienților și de a le recomanda cele mai bune solutii
  • Cunoașterea diferitelor arhitecturi și tehnologii IT (ex. sisteme de operare, licentiere, baze de date, limbaje de programare), constituie un avantaj
  • Abilitati de comunicare, prezentare
  • Cunostinte bune de limba engleza
  • Disponibilitate pentru deplasări ocazionale; permis de conducere categoria B
* Daca nu aveti experienta minima deoarece sunteti student in ultimul an sau proaspat absolvent al unei facultati cu profil tehnic, dar aveti cunostintele, rezultatele, profilul si motivarea pe care le cautam, vom lua in considerare aplicatia.

  • Dezvolta si mentine o cunoastere detaliata a tuturor aplicatiilor Creo
  • Lucreaza cu clientii pentru a le oferi modalitati de solutionare a problemelor de proiectare/fabricatie, cu ajutorul aplicatiilor Creo
  • Pregateste si prezinta demonstratii ale aplicatiilor Creo, atat direct cat si Web
  • Organizeaza si sustine workshop-uri si cursuri de instruire

Ce oferim?
  • Sansa de a deveni un membru important al echipei de vanzari si tech support a Cadventure, PTC Solution Provider in Romania
  • O pozitie care ofera vizibilitate si recunoastere in industrie
  • Autonomie si siguranta intr-un mediu de lucru prietenos, competitiv, flexibil
  • Acces la cele mai noi tehnologii software de proiectare - fabricatie
  • Acces la resurse de training, certificare si dezvoltare profesionala
  • Salariu si beneficii, corespunzator cunostintelor si industriei de software

Ajutam companiile din Romania sa valorifice cele mai noi tehnologii digitale pentru a-si apara si spori avantajul competitiv in industrie. Oferim solutii software si servicii care transforma modul in care acestea proiecteaza, produc si asigura service produselor.