Responsabilitati

Coordonează echipa de Tehnicieni / Controlori / Analisti Calitate in vederea atingerii obiectivelor

Conduce audite de client / sistem sau la furnizor si raspunde de implementarea actiunilor corective

Conduce si centralizeaza rezultatele  activităților interne ale calității in funcție de cerințele clienților, IATF, VDA/AIAG si BOS

Aplica metodologiile de rezolvare a problemelor si identificare a cauzei rădăcină

Analizeaza rebutul generat de proces si ia actiuni impreuna cu echipa pentru reducerea lui

Coordoneaza activitatile de sortare interne si externe si asigura plasarea comenzilor catre furnizori.

Informeaza Echipa de proiect cu privire la reclamatiile clientului

Urmareste evaluarea clientului si actualizeaza centralizarea datelor in fisierele de urmarire (PPM, 8D, acțiuni corective, performanță etc.)

Intocmeste, actualizeaza si mentine documentatia de calitate din aria de responsabilitate

Intocmeste rapoartele 8D cu echipa inainte de a fi transmise catre client

Colaboreaza cu AQE (Advanced Quality Engineer) si asigura suportul necesar in pregatirea dosarului de PPAP catre client

Colaboreaza cu echipa de furnizori si asigura toate informatiile necesare pentru problemele reclamate de client cu privire la componente aprovizionate

Cerinte:

Absolvent studii superioare profil tehnic

Minim 5-7 ani de experiență profesională in domeniu din care cel puțin 3 ani sunt în industria auto

Cunostinte limba engleza nivel avansat

Cunistinte limba germana prezinta avantaj

Abilitati PC (MS Office, Outlook etc)

Orientare catre client

Atentie la detalii

Orientare catre invatare si dezvoltare continua

Disponibilitatea de a face zilnic naveta la Jimbolia cu mircobuzele firmei

Oferta

Transport asigurat din Timisoara si zonele limitrofe cu microbuze de 8 locuri+sofer

Pachet salarial care include al -13-lea salariu

Bonus de retentie

Zile suplimentare de Concediu de odihna in functie de vechimea in companie

Tichete de masa acordate pe card Sodexo

Asigurare medicala

Card activitati sportive

Bookster

Oportunitati de dezvoltare

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC Adient Automotive Romania SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC Adient Automotive Romania SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC Adient Automotive Romania SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?