Inginer Calitate Proces

Adecco Permanent Placement, lider national, recrutează pentru clientul sau, o companie din industria Automotive, cu locatie in Arges, un Inginer Calitate Proces.

Responsabilități:

  • Va detecta cauzele tehnice ale problemelor de calitate ale produselor și va propune soluții.
  • Va participa la optimizarea procesului de obținere și garanție a calității.
  • Va fi responsabil de evaluarea procedurile existente și se va implica în implementarea unor soluții noi.
  • Va fi responsabil de asigurarea coerenței în aplicarea și respectarea proceselor industriale;
  • Va cunoaște și utiliza instrumentele de control.
  • Se va asigura că politicile și procedurile de obținere cât și cele ale garanției calității sunt aplicate în zonele din producție alocate.

Candidatul ideal:

  • Este absolvent/ă a unei facultăți din domeniul tehnic
  • Cunoaște la nivel mediu o limbă străină Engleză sau Franceză;
  • Experiența în domeniul auto min 3 ani
  • Cunoaste si aplica toolurile Problem Solving (5why, 8D)

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Adecco pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Adecco pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Adecco locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?