Inginer calitate producție

Candidatul Ideal

Acceptă provocarea viitorului și alătură-te echipei noastre pentru dezvoltarea unei cariere de succes!

Am aprecia ca profilul tău să corespundă următoarelor cerințe:

  • Studii Superioare Tehnice
  • Limbi straine : Engleza – nivel avansat; Germana – reprezinta avantaj
  • Experienta in domeniu reprezinta avantaj
  • Orientare spre rezultate si calitate
  • Atentie la detalii Spirit de echipa

Descrierea jobului:

Inginerul calitate producție are urmatoarele sarcini:

  • Responsabil ca produsele sa respecte specificatiile stabilite de client si ca toate procesele sunt conforme cu regulile interne si cu standardele sistemului de management al calitatii.
  • Responsabil sa urmareasca si sa auditeze departamentul de productie pentru detectarea neconformitatilor si sa participe la ciclul de inchidere a actiunilor corective, cat si analiza proceselor ce nu adauga valoare.
  • Responsabil cu instruirea operatorilor privind problemele de calitate din liniile de productie/ segment.
  • Responsabil sa instaleaze echipamentele/ sistemele de masura sa participe la elaborarea instructiunilor de utilizare a acestora, la elaborarea studiilor MSA si sa urmareasca statusul calibrarii echipamentelor/ sistemelor astfel incat procesul de productie sa fie monitorizat in concordanta cu cerintele definite in planul de control.
  • Responsabil sa analizeze cauzele si sa implementeze eficient actiunile corective folosind instrumentele calitatii.

Noi iti oferim:

  • Transport gratuit,
  • Tichete de masă,
  • Bonus anual de performanță,
  • Bonuri cadou de sarbatori,
  • Bonus de fidelitate,
  • Al 13-lea salariu,
  • Abonament medical,
  • Posibilități de dezvoltare profesionala.

Descrierea companiei

HIRSCHMANN AUTOMOTIVE TM este o companie tanara si dinamica, parte a HIRSCHMANN AUTOMOTIVE GmbH. Activitatea de productie a inceput in Decembrie 2007, primele produse fiind cablaje pentru sistemele de asistenta la parcare

Principalele produse realizate in HIRSCHMANN AUTOMOTIVE TM: cablaje pentru: senzori ABS, oglinda automata, cutia automata de viteza, senzori de presiune, deschidere automata, acceleratia electronica pentru automobile, motociclete si snowmobile, sistemele audio si video, instalatia de putere din automobile, cablaje si adaptoare pentru instalatia de putere din automobile hibrid, solutii de conectica in industria fotovoltaica.

Clientii nostri sunt principalii producatori de automobile si de subansamble din industria auto.

Echipa noastra este orientata spre dezvoltare profesionala si personala, iar noi sprijinim aceste eforturi prin dezvoltarea unei platforme pentru invatare si imbunatatire continua.

Cresterea este posibila doar daca lucram impreuna!

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Hirschmann Automotive GmbH pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Hirschmann Automotive GmbH pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Hirschmann Automotive GmbH locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?