Inginer calitate (Quality Assurance)

Scopul general al postului:

 Asigurarea calitatii pentru sectie de productie filtre .

 Responsabilitatile principale ale postului:

• Verificarea respectarii autocontrolului in fluxul de fabricatie, a realizarii inregistrarilor corespunzatoare;
• Asigurarea suportului necesar in productie in vederea indeplinirii in totalitate a cerintelor clientilor;
• Urmarirea zilnica a calitatii produselor fabricate prin efectuarea de verificari prin esantionare;
• Realizarea activitatilor de control si teste pentru produsele fabricate;
• Realizarea de instruiri corespunzatoare ale operatorilor pe tematici specifice de calitate;
• Participarea la verificarea „Seriei zero“ si la validarea noilor produse.
• Realizarea de audituri pe posturi de lucru.

 Cerintele postului:

  • Studii / alte calificari: studii superioare tehnice
  • Experienta profesionala: experienta pe un post similar ( Quality Assurance) cel putin 3 ani;
  • Cunostinte si abilitati:
  • Cunostinte  abilitati operare calculator MS Office si SAP;
  • Cunostinte limba engleza, limba germana-reprezinta avantaj;
  • Cunostinte desen tehnic
  • Cunoasterea si utilizarea mijloacelor de masura si control ( subler, micrometer, etc.)
  • Cunostinte instrumente de calitate 8D, 5WHY;

Oferta :

  • Compensatii: Pachet salarial atractiv  si  bonusuri ( Al 13-lea salariu);
  • Beneficii flexibile: asigurare medicala de sanatate, tichete de masa;etc.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la FILTRATION GROUP SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la FILTRATION GROUP SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are FILTRATION GROUP SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?