inginer chimist cercetare dezvoltare

Inginer Chimist in cadrul Departamentului de Cercetare Dezvoltare – Sector Produse dezinfectante, curatenie, ingrijire.

Descrierea postului:
- dezvolta noi produsen domeniul cosmetic si curatenie.
- asigura suport tehnic pentru productiile pilot.
- conduce realizarea loturilor experimentale de laborator;
- conduce lucrari de laborator specifice activitatii Grupei de produse;
- asista la testarea de noi produse;

Candidatul ideal trebuie sa indeplineasca urmatoarele cerinte:
- Absolvent, cursuri de zi, Chimie/Inginerie Chimica
- Capacitate de a-si organiza munca, corectitudine si meticulozitate.
- Experienta în specialitate: minimum 3 ani;
- Experienta intr-un post similar: minimum 1 an;
- Cunostinte de baza ale activitatii desfasurate;
- Cunoasterea elementelor de risc;
- Limba straina: engleza - nivel avansat scris / citit / vorbit, sau alta limba de circulatie la acelasi nivel;
- Cunoştinţe operare PC: utilizare internet; editare documente, prezentări, postere; calcul tabelar şi elaborare grafice; utilizare software dedicat echipamentelor analitice;
- Aptitudini, abilitati: potential si dorinta de a lucra in activitatea de cercetare analitica/tehnologica, spirit organizatoric, lucru in echipa, abilitati de comunicare, seriozitate in realizarea activitatilor, initiativa pentru rezolvare diferite probleme/sarcini.
- Spirit organizatoric;
- Orientare spre rezultat;
- Proactiv.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la PRO INTEGRATOR SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la PRO INTEGRATOR SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are PRO INTEGRATOR SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?