Cerinte:

Studii superioare tehnice profil chimic;

Experienta in procesul de galvanizare
Cunoştinţe despre analiză chimică şi instrumentele laboratorului de chimie
Cunoştinţe despre epurarea apelor uzate
Cunoasterea unei limbi straine: engleza nivel avanasat

Responsabilitati:

Ofera suport tehnic activitatii de productie

Asigura desfasurarea in parametri optimi a procesului de cromare electrochimica prin galvanizare pe plastic pentru automotive

Preleveaza probe in vederea efectuarii analizelor chimice necesare procesului tehnologic si intocmeste rapoarte/grafice cu rezultatele obtinute in urma analizelor
Setarea ciclilor bailor de galvanizare, timp de imersie,

Rezolva problemele tehnice curente, analizeaza cauzele apariției de eventuale rebuturi și ia măsuri în vederea înlăturării lor

Se asigură că procedurile și instrucțiunile de lucru stabilite pentru procesele de galvanizare sunt aplicate corect.

Ofera:

Programe de traininguri specifice

Pachet financiar motivant.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC VERNICOLOR SA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC VERNICOLOR SA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC VERNICOLOR SA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?