INGINER CHIMIST

Cerințe:

  • Studii superioare absolvite - Facultatea de chimie industriala sau Facultatea de chimie
  • Cunostinte generale despre elastomeri;
  • Cunostinte despre proprietatile cauciucului;
  • Vulcanizarea cauciucului;
  • Verificarea proprietatilor cauciucului, determinari, aparate utilizate;

Condiții:

  • Salariu brut de incadrare la nivelul pietii si bonus lunar;
  • Tichete de masa;
  • Prime de Paste si de Craciun;

Responsabilități:

  • Efectuarea testelor de laborator pentru materialele utilizate in productia curenta;
  • Realizarea testelor reometrice, determinarea vascozitatii, abraziunii, alungirii, rezistentei la sfasiere si si la solicitari dinamice;
  • Optimizarea si imbunatatirea retetelor cauciucurilor utilizate in procesul de productie;
  • Asigurarea suportului tehnic pentru departamentul de productie (realizarea testarilor materialelor, alegerea corespunzatoare a acestora, stabilirea parametrilor de lucru);
  • Intocmirea documentatiilor pentru produsele fabricate (standarde de firma, retete de fabricatie, fise tehnologice)
  • Participa ca formator in procesul de instruire al personalului din sectia de productie;

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC IKOSAR SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC IKOSAR SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC IKOSAR SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?