Inginer constructor

Cu o istorie de peste 21 de ani, Electrogrup furnizeaza solutii complete de infrastructura energetica, de telecomunicatii si constructii industriale si civile, la nivel national si international. Compania face parte din grupul E-INFRA, lider pe piata de servicii integrate de infrastructura din Romania, din care fac parte 5 companii si peste 700 de angajati.

Electrogrup este antreprenor general in proiecte complexe de constructii in Romania si in afara granitelor. Suntem specializati in constructii industriale, dar serviciile noastre acopera orice domeniu, de la constructii civile la parcuri fotovoltaice, toate executate la cel mai inalt nivel de calitate si profesionalism.

Deschidem o noua oportunitate de cariera in divizia constructii si cautam un Inginer Constructor pentru sediul central din Cluj-Napoca, care sa organizeze si sa sustina echipele pentru a livra proiecte aliniate cu standardele de calitate si obiectivele companiei.

Responsabilitati

  • Sa stabileasca echipele de lucru, sa numeasca persoane responsabile pe segmente de lucrare, sa stabileasca obiectivele/scopurile echipelor si sa atribuie responsabilitati individuale
  • Sa intocmeasca graficul de executie si sa asigure disponibilitatea frontului de lucru pentru echipele de muncitori si pentru utilaje de pe proiectul alocat si sa dimensioneze forta de munca necesara in conformitate cu volumul de lucrari curente;
  • Sa asigure informarea, predarea planselor proiectului tehnic, a detaliilor de executie si a reviziilor proiectului tehnic maistrilor/sefilor de echipe/subcontractorilor;
  • Sa pastreze legatura cu proiectantii, arhitectii sau cu alte persoane care pot influenta desfasurarea proiectului;
  • Sa coordonarea proiectului alocat in cadrul Departamentului Constructii Civile in cazul in care gestioneaza un proiect fara Project Manager
  • Sa raspunda de calitatea lucrarilor efectuate de personalul din subordine
  • Sa stabileasca solutiile tehnice si procesurile de executie optime pentru activitatile proiectelor alocate
  • Sa organizeze transporturile de aprovizionare a materialelor pentru proiectele alocate, in conditiile cerute de timp si eficienta
  • Sa pregateasca documentatia pentru fazele determinante si sa participa la aceste faze si receptii

Cerinte

  • Studii superioare in domeniul constructiilor (inginerie civilă, căi ferate, drumuri și poduri)
  • Experienta dovedita de minim doi ani ca inginer constructor, inginer santier
  • Cunostinte de limba engleza (nivel mediu)
  • Cunostinte MS Office, AutoCAD
  • Permis de conducere categoria B
  • Disponibilitate la deplasari

Avantaje

  • Experienta dovedita in gestionarea proiectelor de constructii de antrepriza generala

Ce oferim

  • Schema de salarizare si beneficii axata pe rasplatirea performantei
  • Suport pentru instruire si dezvoltare profesionala
  • Un mediu de lucru dinamic, profesionist, in care dezvoltarea personala este incurajata
  • Oportunitati de evolutie in cariera in interiorul companiei si in grupul de companii.
  • Beneficii aditionale (tichete de masa, oferte speciale pentru angajati)

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ELECTROGRUP S.A. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ELECTROGRUP S.A. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ELECTROGRUP S.A. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?