Inginer Constructor

Inginer Constructor / Sef santier

  • Studii superioare în domeniul construcțiilor (Civile/Industriale)
  • Minim 3 ani experiență în managementul proiectelor complexe și a conducerii unei echipe
  • Cunoștințe impecabile despre materiale de construcții și sisteme prefabricate
  • Atenție aproape nebunească la detalii
  • Abilitatea de a coordona mai multe activități pentru a atinge standardele înalte de calitate dorite și de a-ți păstra entuziasmul și motivația pe parcursul derulării proiectelor
  • Abilitatea de a-ți păstra concentrarea în situații complexe care necesită controlarea task-urilor multiple, reușind să reacționezi bine la schimbări rapide
  • Deschidere spre asumarea de responsabilități și dezvoltare continuă a capacității profesionale
  • Atitudine proactivă, rapiditate de lucru
  • Abilitatea de a comunica foarte bine cu echipa
  • Capacitate de a coordona ședințe și întâlniri de serviciu
  • Abilitatea de a susține prezentări ale strategiei de lucru și ale planurilor detaliate de management de proiect
  • Experiență în utilizarea calculatorului și a programelor de citire a planșelor tehnice
  • Abilitatea de a impune respect într-un mod subtil, elegant, și a deveni un manager în care oamenii au încredere
  • Abilitatea de a transmite cunoștințe și informații oamenilor din echipă, într-un mod organizat, dar calm și răbdător
  • Disponibilitate de a te deplasa în diverse locații din România și din străinătate
  • O persoană sinceră
  • Permis de conducere categoria B

Responsabilitati:

  • Vei ghida și coordona echipe de proiectare, consultanți și ingineri și te vei asigura că se colaborează într-un mod optim, pentru a livra rezultate maxime
  • Vei coordona mai multe proiecte simultan
  • Vei crește, coordona și vei motiva echipe de constructori, asigurându-le toate resursele necesare pentru ca aceștia să dezvolte randamentul maxim
  • Negocia contracte cu furnizorii de servicii adiacente și vei urmări derularea acestora
  • Vei urmări detaliat, pe etape și faze, execuția proiectului
  • Vei seta un exemplu excepțional de calitate profesională în rândul echipelor pe care le vei coordona
  • Vei menține șantierele extrem de curate și sigure
  • Vei realiza bugete, liste de produse și cantități necesare și vei cere departamentului de achiziții să le furnizeze
  • Vei gestiona toate resursele și procesele implicate într-un șantier, fiind responsabilul principal de buna desfășurare a acestuia, de la resursele umane la necesarul de materiale, unelte de montaj, etc
  • Vei verifica conformitatea materialelor
  • Vei rămâne constant la curent cu noile tehnologii și produse de pe piață și vei face recomandări pentru a ne îmbunătăți procesele interne și produsele companiei
  • Vei întocmi rapoarte de lucrări pentru beneficiar
  • Vei participa la evenimente din industria construcțiilor

Beneficii:

  • Pachet salarial atractiv, bazat pe indicatori ce monitorizează implicarea și performanța ta
  • Șansa de a lucra într-o echipă tânără, dinamică, dornică de afirmare și progres
  • Telefon, laptop si masina de serviciu (cine se ocupa de santier trebuie sa aiba obligatoriu masina la dispozitie)
  • Oportunități de călătorie în întreaga lume și de dezvoltare personală
  • Șansa de a lucra într-un grup de companii care depune eforturi pentru a reduce încălzirea globală
  • Vei avea în spate o echipă energică care te susține la atingerea obiectivelor

Pe lângă CV-ul tău, așteptăm un portofoliu de referință și o scrisoare de recomandare de la unul dintre foștii angajatori.

BIOBUILDS inseamna inovatie si spirit vizionar, viata sanatoasa, tehnologie de ultima ora si intoarcere la natura. Pe scurt, producem case prefabricate super eficiente energetic, un concept pe care il aducem din zona premium si il facem accesibil pentru marea masa de clienti. Cum reusim asta? Integrand sub acelasi acoperis robotica si programare, arhitectura si studii pe materiale sanatoase, cercetare si voie buna. Te vei convinge de acest lucru daca vei lucra la noi. Mai multe informatii:
Dacă vei fi selectat, ne vom cunoaște în cadrul unui interviu. Pe lângă avantajele de a lucra într-o companie care dispune de tehnologia și determinarea de a schimba modul în care se construiește în ziua de azi, cu siguranță vom găsi o soluție de remunerație care sa ne pună pe aceeași pagină.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la BioBuilds pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la BioBuilds pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are BioBuilds locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?