Inginer Constructor

Compania Mecanex SA Botoșani este în căutarea unui nou coleg, cu pregătire și experiență de Inginer Constructor care să se alăture echipei noastre.

Candidatul ideal:

  • Absolvent al Facultatii de Constructii Civile
  • Cunostinte pachet Intelsoft, MS Office, AutoCad,
  • Buna cunoastere a legislatiei aplicabile in constructii
  • Capacitate de a lucra cu termene limita
  • Abilitati de comunicare si organizare, spirit de echipa, deschidere spre schimbare

 Experienta relevanta in achizitii/ofertare/ aprovizionare in domeniul constructiilor
• Studii superioare: Inginer constructor;
• Abilitati de utilizare MS Office (Word, Excel);
• Cunoasterea materialelor de constructii;
• Bune abilitati de comunicare si relationare cu subcontractantii, furnizorii;
• Foarte bune abilitati de negociere;
• Respectare termene;

Descrierea jobului

  • Intocmirea situatiilor de lucrari lunare
  • Inaintarea situatiilor de lucrari catre beneficiari pentru analiza si aprobare
  • Mentinerea legaturii in permanenta cu reprezentantii beneficiarului in vederea obtinerii aprobarilor situatiilor de lucrari in timp util
  • Urmarirea intocmirii facturilor si inaintarea acestora catre beneficiar, dupa aprobarea situatiilor de lucrari inaintate
  • Capacitate de analiza si viziune atat in ansamblu cat si in detaliu a cerintelor Proiectelor Tehnice si Contractelor de executie lucrari
  • Intocmirea antemasuratorilor / atasamentelor de lucrari
  • Capacitatea de a deconta banii bugetati pe contracte cat si contravaloarea capitolului de Diverse si neprevazute
  • Adaptarea listelor de cantitati la proiectul tehnic de executie
  • Intocmire note de renuntare si note de comanda suplimentara in baza dispozitiilor de santier
  • Identificarea surplusului sau deficitului de cantitati din cadrul listelor de cantitati in raport cu proiectul tehnic de executie si demararea procedurilor de renuntare/suplimentare dupa caz
  • Actualizarea graficelor de executie
  • Primirea solicitarilor de lucrari lunare de la subantreprenori, verificarea acestora, corelarea cu informatiile primite din santier, acceptarea acestora la plata
  • Colectarea documentelor necesare pentru intocmirea cartii tehnice
  • Studierea documentatiei pentru noile proiecte ce se vor derula pentru a face posibila achizitionarea in timp util si in conditii optime a materialelor necesare

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Mecanex SA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Mecanex SA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Mecanex SA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?