Inginer Consultant Scule Aschietoare

Descrierea companiei

Distribuitor exclusiv de scule aschietoare, freze din carbura si otel rapid, burghie din carbura si otel rapid, alezoare si filiere, tarozi, placute amovibile, freze de filetare, port-scule si multe alte produse de calitate.

Descrierea jobului

Promovarea si vanzarea produselor in zona alocata ;
Ofera consultanta tehnica clientilor si realizeaza prezentari tehnice ale produselor din portofoliu ( freze din carbura si otel rapid, burghie din carbura si otel rapid, alezoare si filiere, tarozi, placute amovibile, freze de filetare, port-scule etc.);
Identifica , promoveaza si sustine in relatia cu partenerii noi oportunitati de business;
Cunoaste informatii bogate si complexe despre produsele din portofoliu si ofera solutia cea mai potrivita necesitatii clientului;
Realizeaza si transmite ofertele tehnice;
Participa la realizarea contractului, negocierea si semnarea lui;
Mentine relatia cu clientii alocati (distribuitori si clientii din industrie), si dezvolta noi colaborari;
Realizeaza actiuni de prospectare continua a pietei din domeniu.

1 posturi disponibile pentru zona de VEST a tarii.

Candidatul ideal

Experienta pe o pozitie similara;
Studii superioare tehnice (preferabil Facultatea de constructii de masini sau in domeniu conex);
Excelente abilitati de vanzare, negociere si prezentare;
Abilitati tehnice in domeniu;
Disponibilite la deplasari/delegatii frecvente in zona alocata ;
Orientare catre client si indeplinirea obiectivelor de vanzare;
Limba engleza nivel mediu;
Permis de conducere categoria B;

BENEFICII:
Salariu fix motivant(acesta se va stabili in urma interviului) + bonus corelat cu rezultatele;
Masina si telefon de serviciu;

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ZVI TOOLS pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ZVI TOOLS pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ZVI TOOLS locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?