Inginer de mediu

Cautam o persoana implicata, proactiva, organizata, cu un nivel bun de comunicare, pentru a se alatura echipei noastre din Cluj.

Cerinte:
Studii superioare finalizate;
Experienta pe un post similar;
Certificari ca urmare a participarii la cursuri/studii in domeniul protectiei mediului (reprezinta un avantaj);
Cunostinte de baza privind legislatia in domeniul protectiei mediului;
Cunostinte operare PC (excel, word, ppt);
Cunostinte de limba engleza (nivel mediu);
Flexibilitate pentru deplasari ocazionale in alte zone din tara constituie un avantaj.

In calitate de Inginer de Mediu principalele tale responsabilitati vor fi:
Gestionarea unui portofoliu de clienti pentru care efectueazi lunar servicii de mediu si/sau consultanta de mediu, prin vizite regulate si activitati de birou;
Participarea la controalele efectuate de Garda de Mediu si alte autoritati mandatate de lege sa efectueze controale cu privire la Protectia mediului, conform solicitarilor clientilor si/sau superiorului ierarhic;
Intocmirea si/sau asigurarea suportului pentru pregatirea documentelor in vederea obtinerii/reinnoirii Acordului de Evacuare a apelor, a Autorizatiilor de Mediu, a altor documente/acte de reglementare pe zona de protectia mediului pentru clienti, la solicitarea acestora;
Pregatirea documentelor cerute de Garda de mediu, APM/AFM pentru clientii din portofoliu;
Mentinerea evidentei lunare a activitatilor desfasurate pe fiecare client in parte (din portofoliul propriu);
Studierea permanenta a legislatiei de profil pentru a putea oferi consultanta proactiva clientilor.

Ce oferim:
Un cadru dinamic de dezvoltare personala si profesionala in domeniul protectiei mediului intr-o echipa tanara si intr-un domeniu in plina dezvoltare;
Satisfactia de a inova si inspira noi modele de lucru in domeniul consultantei in domeniul protectiei mediului;
Participarea la cursuri de specializare in domeniul profesional si de dezvoltare personala.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Stratos Management pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Stratos Management pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Stratos Management locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?