INGINER DE PROCES

Compania SUK-PLASTICS SRL producatoare de componente de inalta precizie din plastic pentru industria automotive angajeaza

CERINTE:

- Studii tehnice superioare
- Obligatoriu  experienta intr-o companie de productie,in domeniul automotive ca Inginer  Proces,minim 2 ani
- Cunoasterea modului de realizare a unui proces de productie
- Cunostinte avansate de Autocad

- Limba engleza sau germana la nivel conversational

- Cunoştinţe si experienţă de lucru cu sisteme ERP / Clarvision (constituie avantaj)

RESPONSABILITATI:
- Realizarea documentatiei de industrializare;
- Optimizarea locului si procesului de munca in acord cu timpii rezultati;
- Dеzvolta si intrеtine procеdurile de lucru, instructiunile de lucru pentru toate procesele specifice
-Actualizari FMEA, CP pentru toate procesele
-Calcul OEE, introducerea datelor statistice pentru procese si raportarea saptamanala / lunara privind valorile obtinutealizarea constanta a analizei procesului muncii;
- Implementarea modificarilor tehnice;
- Pastrarea standardelor de timp la zi;
- Urmareste fabricarea produselor prototip si preserie si participa la validarea procedeelor pe linia experimentala;
- Defineste prima plansa respectind obiectivele de calitate si productivitate.
- Defineste documentele de la post;
- Identifica noile utilaje si mijloacele de control si urmareste evolutia lor

Beneficii :

Salariul in functie de experienta si cunostinte

Contract de munca pe perioada nedeterminata

Fabrica se afla in Remetea Mare

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SUK - PLASTICS SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SUK - PLASTICS SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SUK - PLASTICS SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?