Inginer departament tehnic - proiectare - ofertare

Responsabilitati:

- Ofera suport tehnic departamentului de productie

- Intocmeste proiectele tehnice pe baza temei de proiectare.

- Propune solutii pentru optimizarea solutiilor tehnice

- Asigura consultanta tehnica beneficiar-firma

- Asigura consultanta tehnica inginerilor in santier pe baza documentatiei proiectate
- Analizeaza documentele si datele de intrare (cererea de oferta, caietele de sarcini, proiectul, etc);
- Solicita clarificari cu privire la cererea de oferta;
- Participa la intocmirea ofertei;
- Elaboreaza documentatiile de eligibilitate pentru licitatii;
- Colaboreaza cu departamentul de achizitii pentru optimizarea ofertelor si a proiectelor;
- Asigura suport continuu al echipelor de executie pe proiectele contractate;
- Elaboreaza situatii de lucrari spre decontare pentru proiectele in derulare.

Cerinte:

- Absolvent studii superioare profil electric;
- Cunostinte foarte bune Microsoft Office (Excel, Word);

- Cunostinte de operare AutoCAD, constituie avantaj
- Cunostinte program intocmire devize, constituie avantaj;
- Capacitate de organizare si planificare;
- Foarte bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;
- Rigurozitate si atentia pentru detalii;
- Rezistenta la stres;
- Initiativa in actiuni;
- Perseverenta, flexibilitate.

Beneficii:

  • Pachet salarial motivant;
  • Bonusuri de performanta
  • Mariri salariale anuale pe baza performatelor profesionale
  • Se asigura pregatire in interiorul companiei, in cadrul departamentului tehnic
  • Se asigura cursuri de specialitate

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la TIAB SA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la TIAB SA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are TIAB SA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?