Inginer electroenergetic - zona Dobrogea

Contractul se incheie pe perioada determinat de 2 ani, cu posibilitate de prelungire, prin partenerul nostru Humangest.

Cerinte:

Permis de conducere categoria B;
Cunostinte avansate in domeniul distributiei energiei electrice;
Studii superioare absolvite in domeniul specific;
Abilitati de operare PC (MS Office);
Cunostinte de limba engleza (reprezinta un avantaj);
Cunostinte SAP MM/PT;

Capacitate de analiza si sinteza;
Capacitate de organizare;
Gestioneaza bine munca repetitivă, flexibil la modificările aplicate la orele de lucru și disponibilitate de a lucre peste program;
Capacitate de lucru in conditii de stres;
Disponibilitate de aplicare a metodologiei Agile pentru a solutiona posibile blocaje;
Sa fie un leader inspirational oferind claritate asupra obiectivelor;
Dispus sa rezolve problemele aparute intr-un mod facil.

Responsabilitati:
Pregatirea documentatiei necesare contractelor de executie;
Prelucrarea in SAP a comenzilor de lucrari necesare pentru lansarea lucrarilor;
Calcularea si intocmirea formalitatilor pentru platile taxelor catre autoritatile statului;
Emiterea ordinului de incepere a lucrarilor;
Participarea la predarea de amplasament si la bornarea traseelor de cablu;
Comandarea materialelor Enel puse la dispozitie si intocmirea documentelor SAP aferente;
Verificarea lucrarilor ascunse in teren la momentul realizarii acestora;Realizarea in teren a prereceptiei lucrarilor.

Beneficii:
Reduceri pentru servicii medicale;
Programul de integrare într-o echipă profesională, tanară și dinamică;
Oportunități de dezvoltare profesională reală;
Mediu de lucru internațional și oportunități de călătorie;
Zile libere (Zi de naștere, Ziua Energeticianului);
Zile de concediu suplimentar în funcție de vechimea în muncă;
O structură multinațională în care poți construi o carieră.

Ce altceva trebuie să știți?
Va informam ca toate aplicatiile primite vor fi tratate cu confidentialitate. Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date Enel pentru o perioada nu mai mare de un an.
Daca vrei sa afli mai mult despre modul in care Enel iti proceseaza datele tale referitoare la candidatura ta poti accesa acest link oricand doresti:

E-Distribuție Dobrogea
E-Distribuție Dobrogea este una dintre cele trei companii de distribuție a energiei electrice din Grupul Enel în România, alături de E-Distribuție Banat și E-Distribuție Muntenia.

Compania gestionează rețeaua electrică din județele Constanța, Călărași, Tulcea și Ialomița, oferind clienților servicii de conectare la rețea, de distribuție a energiei electrice și de măsurare a consumului.

Compania dezvoltă programe de modernizare/retehnologizare/digitalizare, pentru a crește siguranța instalațiilor și a oamenilor pentru a reduce numărul și durata întreruperilor în alimentarea cu energie, dar și pierderile de energie și impactul asupra mediului.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ENEL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ENEL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ENEL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?