Inginer Fiabilitate

Candidatul ideal

- Studii superioare tehnice, profil Mecanica / Autovehicule Rutiere;
- Cunostinte specifice: mecanica, fiabilitate, statistica;
- Flexibilitate, orientare catre rezultat, rigurozitate;
- Abilitati de comunicare, atitudine proactiva in vederea anticiparii si gestionarii riscurilor;
- Limbi straine: engleza avansat

Descrierea jobului

- Construieste planul de validare Fiabilitate/Durabilitate organe/sistem adaptat definitiei tehnice pentru perimetre din cadrul Sasiuri si GMP: punte fata, punte spate, suspensie, roti, sistem de directie, sistem de franare, sistem de racire motor, sistem de alimentare cu carburant, sistem de suspensie motor, esapament, climatizare;
- Urmareste realizarea planului de validare in intern/extern conform planingului de proiect;
- Valideaza fiabilitatea/durabilitatea organelor si sistemelor;
- Participa la optimizarea standardelor meserie si a procedurilor de teste;
- Respecta standardele de calitate;
- in cadrul activitatii descrise mai sus, lucreaza in transvers cu responsabilii mai multor entitati interne: conceptie produs/proces, testare organe/sisteme, calitate, management de proiecte.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la AKKA Romserv pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la AKKA Romserv pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are AKKA Romserv locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?