Inginer mecanic

Candidatul ideal

  • Studii superioare profil tehnic, de preferinta: mecanica, electrotehnica, automatizari
  • Experienta pe o pozitie similara - minim 5 ani
  • Cunostinte de lb. engleza: nivel mediu
  • Bune abilitati dde comunicare si autoorganizare
  • Gandire strategica, responsabilitate,rigurozitate in realizarea sarcinilor

Descrierea jobului

  • Planifica si urmareste activitatea de intretinere periodica a utilajelor de productie si se asigura ca liniile de productie functioneaza in parametri normali
  • Organizeaza si coordoneaza activitatile zilnice . mecanic, in conformitate cu procedurile stabilite (efectueaza si rapoarte de analiza a cauzelor defectiunilor aparute)
  • Planifica si asigura derularea reviziilor periodice ale liniilor de productie
  • Verifica starea tehnica a utilajelor si depisteaza cauza disfunctionalitatii
  • Controleaza si verifica instalarea, modul de operare, de intretinere si de reparare al masinilor si echipamentelor pentru a se asigura ca acestea sunt instalate si functioneaza conform specificatiilor tehnice
  • Gaseste solutii pentru utilizarea rationala a tuturor resurselor de care dispune si de rreducere a consumurilor energetice
  • Aplica cerintele legale in vigoare in ceea ce priveste normele ISCIR, de securitate si sanatate in munca
  • Promoveaza si mentine relatii de colaborare si compartament decent in cadrul departamentului si a companiei

Vei beneficia de:

  • Salariu atractiv, peste medie
  • Mediu profesional cu oportunitati de dezvoltare in domeniu
  • Calificare si pregatire profesionala continua
  • Tichete de masa
  • Tichete cadou
  • Vouchere vacanta
  • Prime de sarbatori

Descrierea companiei

Koyo este brandul corporatiei JTEKT pentru rulmenti. Capabilitatile de inginerie si de fabricatie JTEKT se extind de la rulmenti super- grei, cu diametre exterioare pana la sapte metri, la rulmenti miniaturali cu diametre interioare de un milimetru. Utilizarea de materiale noi si cele mai recente progrese in tehnologie de fabricatie a JTEKT Corporation, a permis dezvoltarea unei game de rulmenti pentru aplicatii in medii extreme, de rulmenti hibrizi de ceramica, pentru a indeplini cerintele si exigentele din ce in ce mai severe ale industriilor moderne. JTEKT Corporation se afla in prima linie, ca un lider tehnologic in industria mondiala de rulmenti.
JTEKT Corporation detine si opereaza optsprezece fabrici de rulmenti in sapte tari si sase centre tehnice de cercetare si dezvoltare pe trei continente. Koyo ofera solutii inovatoare atat pentru producatorii de ecipamente originale si utilizatori finali, cat si pentru piese de schimb, axate pe pietele-cheie, cum ar fi industria auto, agricultura si constructii, industria grea (producatori de otel si mori de vant, cutii de viteze, reductoare,motoare electrice si utilaje generale.
Marca Koyo s-a impus atat in industria auto cat si la producatori industriali din intreaga lume si a obtinu certificarea ISO/TS, la toate fabricile si birourile de vanzari din cadrul grupului.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC Koyo România SA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC Koyo România SA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC Koyo România SA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?