Inginer mecanic

Denumirea postului conform COR 214417 – Inginer mecanic utilaj tehnologic pentru construcții

Adresa sediului la care își desfășoară angajatul activitatea

Autostrada Bucuresti - Pitesti, Km 13,1, loc. Chiajna, jud. Ilfov

Obiectiv principal

  • Desfășurarea activităților de montare – demontare – mutare – înălțare schele;

  • Asigurarea functionarii masinilor, utilajelor si a echipamentelor mecanice;

Sef direct (denumirea postului)

Director Tehnic

Subordonați (denumirea posturilor)

Muncitori calificați în meseria de schelar

Relații cu celelalte departamente

Relații de colaborare cu angajații din compartimentul Service Intern si Service Mobil , Montaj macarale, platforme si lifturi, Departament Logistică

Relații funcționale – cu membrii externi organizației

Cu clienții si partenerii companiei.

Data de începere a activității

Perioada contractului/data sfârșit si perioada de proba legala

Contract pe perioadă nedeterminată de timp, cu perioadă de probă legală de 3 luni.

Programul de lucru

L - V: 08:00 – 16:30

Pauza de masa 30 minute

Responsabilitati

  • Planifică și raportează săptămânal, lunar, trimestrial, anual, activitatea echipei de montaj schele;

  • Rezolvă problemele tehnice apărute, dezvolta modul de îmbunătățire a perfor­man­telor de operare a echipamentelor și personalului;

  • Duce la îndeplinire planul de acțiune propus și agreat cu Directorul Tehnic;

  • Monitorizează activitatea de montaj, se asigura ca au fost întocmite toate docu­men­tele la sfârșitul activității de montare-demontare-mutare-înălțare schele sau la trans­ferul elementelor intre șantiere și depozitul central;

  • În cazul unei avarii, va reduce sau va opri activitatea imediat ce este posibil până se poate restabili funcționarea normală. În cazul unei avarii pe perioadă îndelungată, se asigură că echipamentul defect nu pune în pericol viața lucrătorilor;

  • Emite note de comandă internă pentru componentele/ piesele necesare realizării în condiții eficiente a lucrărilor de montaj programate;

  • Stabilește programul subunității și organizează echipele de montaj astfel încât activi­tatea zilnica sa fie eficientă;

  • Stabilește responsabilități și limite de competenta pentru personalului din subor­dine, prin definirea acestora în fisa postului;

  • Coordonează echipa din subordine astfel ca în momentul apariției unei defecțiuni la echipamente rezolvarea acesteia sa se facă intern (pe cat posibil) și în cel mai scurt timp;

  • Întocmește obiectivele echipei si urmărește îndeplinirea acestora;

  • Planifică și agreează cu echipa din subordine concediile de odihna astfel încât activitatea de montaj sa nu fie afectata.

Oferta salariala:

  • Pachet salarial

  • Bonusuri si prime

  • Tichete de masa si cadou

  • Transport decont

  • Diurna deplasări

  • Sporuri ore suplimentare, ore de noapte, ode de weekend și o medie al nr.

  • Orice alt beneficiu

  • Salariu fix3300lei net;

  • Bonus lunar în funcție de performantă 500 lei net;

  • Tichete de masa (10 lei/zi lucrătoare);

  • Mașină de serviciu asigurată de companie;

  • Telefon de serviciu, laptop;

  • Diurna deplasare 50 lei/zi.

Resurse disponibile

(se pun la dispozitie)

Cerintele postului:

  • Studii

  • Certificari

  • Limbi straine

  • Permis de conducere

  • Abilitati, etc.

  • Studii superioare tehnice;

  • Experiență în muncă– minimum 2 ani;

  • Limbi străine – engleză, mediu;

  • Permis de conducere – categoria B

Alte informatii

  • Compania are peste 50 de angajati.

  • Conduce o echipa de 5 persoane.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Italia Star Com Due srl pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Italia Star Com Due srl pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Italia Star Com Due srl locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?