Inginer Mecanic

Responsabilități:

  • Realizează planificarea operațiilor de mentenanță preventivă și corectivă asupra utilajelor și echipamentelor.

  • Menține echipamentele și utilajele în stare de funcționare la parametri nominali, efectuează revizii și reparații săptămânale, lunare și anuale.

  • Realizează inspecții periodice asupra echipamentelor și utilajelor pentru monitorizarea funcționării acestora și depistarea semnalelor unor eventuale defecțiuni.

  • Este responsabil de funcționarea în condiții de siguranță sporită a instalațiilor și echipamentelor mecanice în conformitate cu standardele companiei în domeniul Sănătății și Securității în muncă.

Candidatul pe care îl căutăm va avea:

  • Studii superioare în domeniul ingineriei mecanice.

  • Experiență relevantă într-un post similar, în domeniul mentenanței echipamentelor industriale.

  • Abilități de relaționare, comunicare și spirit de echipă.

  • Inițiativă și preocupare pentru îmbunatățire continuă.

  • Spirit de observație și atenție la detalii.

  • Abilități de operare computer.

  • Preocupare cu privire la respectarea regulilor SSM.

  • Motivație pentru dezvoltare și învățare continuă.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Geocycle Romania pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Geocycle Romania pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Geocycle Romania locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?