Inginer mecanic

Candidatul ideal

Studii superioare profil tehnic, de preferinta: mecanica/ ectronica/electrotehnica/automatizari;
Experienta pe o pozitie similara - minim 3 ani;
Cunoștințe de lb. engleză - nivel mediu;
Cunostinte nivel avansat: MS Office;
Bune abilitati de comunicare si autoorganizare ;
Gandire strategica, responsabilitate, rigurozitate in realizarea sarcinilor.

Descrierea jobului

Planifica si urmareste activitatea de intretinere perioadica a utilajelor de productie si se asigura ca liniile de productie functioneaza in parametri normali.
Planifica si asigura derularea reviziilor periodice ale liniilor de productie.
Verifica starea tehnica a utilajelor si depisteaza cauza disfunctionalitatii.
Controleaza si verifica instalarea, modul de operare, de intretinere si de reparare al masinilor si echipamentelor pentru a se asigura ca acestea sunt instalate si functioneaza conform specificatiilor tehnice.
Gaseste solutii pentru utilizarea rationala a tuturor resurselor de care dispune si de reducerea consumurilor energetice.
Aplica cerintele legale in vigoare cat priveste normele ISCIR, de securitate si sanatate in munca.
Promoveaza si mentine relatii de colaborare si comportament decent in cadrul departamentului si a companiei.

Descrierea companiei

IG Watteeuw este o companie multinationala cu capital Belgian, din platforma BMT Romania. Filiala din Iasi s-a infiintat in anul, sub numele de BMT Romania si s-a dezvoltat continuu; in anul 1997 compania s-a divizat in 3 firme distincte: IG Watteeuw, CNUD EFCO si BMT Aerospace Romania. IG Watteeuw Romania produce roti dintate si componente pentru cutii de viteza, transmisii pentru trenuri, metrouri, compresoare, vapoare si alte echipamente industriale de inalta precizie, adresate clientilor de notorietate din piata externa. Detinem si utilizam echipamente CNC de ultima generatie si personal cu cel mai inalt nivel de calificare si cunostinte. Ne concentram pe continua inovare, imbunatatire si standardizarea proceselor pentru a aduce mai multa valoare companiei noastre. Angajatii companiei beneficiaza de autonomie intr-un mediu de lucru bazat pe calitate, productivitate, securitate si inspiratie. Dezvoltarea, cresterea nivelului de cunostinte, flexibilizarea, implicarea, deschiderea si respectul reprezinta cheia catre obtinerea unei afaceri stabile si a excelentei operationale.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la IG WATTEEUW ROMANIA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la IG WATTEEUW ROMANIA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are IG WATTEEUW ROMANIA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?