Inginer Mentenanță

Responsabilități principale:

  • Asigură funcționarea echipamentelor și instalațiilor în conditții de siguranță, conform standardelor de mediu și sănătate și securitate în muncă. Realizează audituri periodice și propune acțiuni de îmbunătățire.
  • Realizează operațiile de mentenanță preventivă și corectivă a echipamentelor.
  • Implementează programele de mentenanță, efectuează inspecțiile zilnice și reviziile săptămânale, precum și reparațiile planificate.
  • Menține evidența stocurilor de piese de schimb și materiale de mentenanță, realizează comenzile de achiziții pentru asigurarea stocului minim necesar.
  • Propune și realizează lucrări de îmbunătățire și modernizare a echipamentelor pentru a maximiza nivelul de siguranță și capacitatea de producție.
  • Gestionează relația cu furnizorii echipamentelor pentru constatarea și soluționarea avariilor apărute.
  • Planifică și desfasoară împreună cu echipa mentenanță activități de întreținere, înlocuire și reparații ale echipamentelor.
  • Participă activ la efectuarea lucrărilor de relocare, respectiv punere în funcțiune a echipamentelor și instalațiilor.

Ce oferim:

  • Mediu de lucru care încurajează performanța și dezvoltarea continuă.
  • Program de lucru flexibil.
  • Pachet salarial motivant, premiu de performanță, pachet flexibil de beneficii.

Candidatul pe care îl căutăm va avea:

  • Studii superioare în domeniul inginerie mecanica/electrică.
  • Experiență relevantă într-un post similar, în domeniul mentenanței echipamentelor industriale.
  • Abilități de relaționare, comunicare și spirit de echipă.
  • Initiațivă și preocupare pentru îmbunătățire continuă.
  • Spirit de observatie si atentie la detalii.
  • Cunostinte de limba engleza la nivel conversational
  • Abilități  de operare PC MS Office si cunostinte SAP (avantaj)
  • Preocupare cu privire la respectarea regulilor SSM.
  • Motivație pentru dezvoltare și învățare continuă.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Holcim (Romania) SA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Holcim (Romania) SA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Holcim (Romania) SA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?