Inginer mentenanta (automatizari)

Responsabilitati:

Să menţină derularea eficace a producţiei în fabrică prin întreținerea și repararea la timp și de bună calitate a mașinilor și instalațiilor din dotarea societății.

Asigurarea respectării standardelor de calitate referitoare la reparatiile efectuate, respectarea procedurilor de calitate privind mentenanța preventivă, micșorarea timpilor de stationare a mașinilor precum și a numărului de reparații accidentale.

Ofera suport tehnic echipei de mentenanta in diagnosticarea si repararea echipamentelor de productie (mecanic, hidraulic, pneumatic, electric/ automatizari).

Elaboreaza si urmareste planul de mentenanta preventiva.

Participa la implementarea solutiilor tehnice de imbunatatire.

Cerinte:

  • Studii superioare: Profil electric/ Specializare electro-automatizări;
  • Studii de specialitate: acționari electrice, pneumatice și automatizări;
  • Cunoștințe tehnice de specialitate, cunoștințe de automatică industrială;
  • Experiența in citirea schemelor electrice;
  • Cunostiinte in automate programabile Siemens, Wago (constitue un avantaj);
  • Cunoștiinte automate programabile Step5 si Step7 (constitue un avantaj);
  • Limbi străine: limba engleză, limba germană (constitue un avantaj);
  • Cunoștinte operare PC;
  • Experiență in domeniu.

Oferta:

Pachet salarial atractiv.

Tichete de masa.

Prima de Craciun si de Paste.

Servicii medicale gratuite.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la HARTING ROMANIA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la HARTING ROMANIA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are HARTING ROMANIA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?