INGINER MINIER – CARIERE HOGHIZ

Misiunea postului:

Organizeaza activitatea carierei astfel incat sa fie realizate volumele de productie bugetate si calitatea ceruta, in conditiile eficientizarii costurilor de productie, respectarii stricte a normelor de Sanatate si Securitate in Munca (SSM) si a mediului, si mentinerii echipamentelor si zacamantului in cea mai buna forma.

Responsabilitatile principale ale pozitiei :

  • Coordoneaza activitatea de productie si expeditie a carierei, fiind responsabil de volumul produs, costurile de productie si urmarind indicatorii cheie de performanta ;
  • Asigura managementul angajatiilor si personalului  subcontractat din zona de responsabilitate;
  • Organizeaza si coordoneaza activitatea de exploatare  si depozitare a calcarului  si argilei pentru realizarea programului de productie;
  • Analizeaza activitatea zilnica desfasurata in cadrul zonei de responsabilitate si stabileste masurile necesare pentru respectarea tehnologiei de fabricatie si a calitatii productiei ;
  • Participa la realizarea si este responsabil pentru aplicarea planului de exploatare a carierei ;
  • Supervizeaza operatiunile de forare si impuscare in cariera ;
  • Asigura suport pentru intocmirea studiilor in vederea prelungirilor licentelor de exploatare;
  • Asigura intocmirea programelor anuale de exploatare;
  • Raporteaza activitatea miniera catre autoritatile locale sau centrale ;
  • Raspunde de respectarea stricta a legilor, normelor, precum si standardelor si practicilor CRH referitoare la Sanatatea si Securitatea Muncii ;
  • Pregateşte o planificare pe termen scurt precum şi una pe termen lung a lucrarilor de intreţinere preventiva şi a planurilor de reparaţie  din cariera, acordând o atenţie sporita problemelor tehnice şi respectand programarile de productie;
  • Contribuie la dezvoltarea tehnologiilor si echipamentelor in vederea optimizarii proceselor tehnologice;
  • Participa  la pregatirea bugetului si la analiza lunara a rezultatelor dintre planificat si realizat ;
  • Supravegheaza respectarea reglementarilor in materie de protectia mediului;
  • Colaboreaza cu celelalte departamente in vederea realizarii obiectivelor: resurse umane, dezvoltare, mentenanta,  achizitii,  financiar, logistica;

Studii, experienta si competente

  •  Studii universitare tehnice, de preferat in domeniul ingineriei miniere sau geologice.
  • Experineta de minimum 3 ani de activitate in industria extractiva la suprafata sau a materialelor de constructii.
  • Experienta in organizare activitate si coordonare echipa.
  • Cunostinte practice in utilizarea softurilor de cariera (Surpac, Carlson, Autocad, Bricascad).
  • Cunostinte solide ale legislatiei miniere din Romania si a legislatiei conexe.
  • Cunostinte solide de limba engleza.
  • Excelente abilitati de organizare si planificare.
  • Orientare catre rezultate si initiativa .
  • Focus pe  respectarea regulillor interne SSM.
  • Permis de conducere.

Iti oferim:

  • Mediu profesionist de invatare si dezvoltare;
  • Bonus de performanta ; asigurare de viata; asigurare medicala; prima de vacanta.
  • Asiguram transport si cazare pentru cei care vin din alte localitati.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la CRH Romania pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la CRH Romania pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are CRH Romania locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?