Inginer ofertare instalatii electrice/automatizare

Responsabilitati:

  • Realizează oferte tehnic-comerciale şi asigură suportul tehnic in executia proiectului, in ceea ce priveste echipamentele si materialele utilizate in lucrare(pentru proiecte din domeniul industrial/civil);
  • Analizează cererile de ofertă, caietele de sarcini sau planurile in baza carora se va realiza oferta ;
  • Extrage listele de cantitati din planuri;
  • Formuleaza cereri de oferta catre furnizori si analizeaza ofertele primite;
  • Solicita informatii suplimentare beneficiarului, daca este cazul, pentru a clarifica diverse aspecte referitoare la oferta;
  • Identifica materialele si echipamentele care vor fi ofertate, caracteristici tehnice, cantitati;
  • Analiza ofertelor si a rezultatelor obtinute in urma transmiterii ofertelor la clienti;
  • Obtinerea informatiilor necesare de la departamentele implicate si subcontractori;
  • Analizarea si verificarea cererilor de oferta conform proiect;
  • Intocmirea dosarului de ofertare conform cererii de oferta (inclusiv fise tehnice, declaratii de conformitate si certificate de garantie, planul calitatii, etc.);
  • Verificarea si centralizarea informatiilor premergatoare redactarii ofertei;
  • Intocmirea normelor locale si analiza de pret pe activitati (materiale, manopera) Intocmirea listei cantitatilor de lucrari – centralizator pe investitie / obiecte / specialitati;
  • Emiterea cererilor de oferte catre furnizorii de materiale, utilaje, etc;
  • Emiterea cererilor de ofertare catre subantreprenorii
  • Identificarea subcontractorilor de material si manopera;
  • Prezentarea calculatiei in fata Managementului (total cost estimat) in vederea aprobarii;
  • Intocmirea raspunsurilor la solicitarile de clarificari;

Cerinte:

  • Absolvent de studii superioare in domeniul  automatizari, Instalatii electrice.
  • Minim 3 ani experienta in elaborarea ofertelor tehnico-financiare pentru proiecte de automatizari industriale si intalatii electrice.
  • cunostinte de utilizare PC: MS Office, Autocad,
  • abilitati dezvoltate de comunicare, de argumentare si persuasiune
  • rationament analitic si gandire strategica
  • seriozitate, responsabilitate si implicare
  • cunostinte de limba engleza la nivel conversational.

Oferta:

  • mediu de lucru dinamic si echipa competitiva
  • pachet salarial motivant corelat cu atingerea obiectivelor
  • formare profesională de specialitate.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Smart Controls Engineering pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Smart Controls Engineering pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Smart Controls Engineering locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?